plesikaiPastarosiomis savaitėmis Kėdainių rajone mažas kaimo parduotuvėles apiplėšinėję banditai – nustatyti ir sulaikyti. Vyrai buvo ne tik kaukėti, bet ir ginkluoti – visais atvejais pardavėjoms grasinta daiktu, panašiu į šaunamąjį ginklą.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai operatyviai nustatė ir gruodžio 29-30 dienomis sulaikė keturis įtariamuosius, gruodžio 19-29 dienomis įvykdžiusius ginkluotus plėšimus iš parduotuvių.

Tai Kėdainių rajono gyventojai: neteistas Š. B. (gimęs 1995 m.) ir anksčiau teisti M. O. (gimęs 1993 m.), A. P. (gimęs 1991 m.) bei P. J. (gimęs 1991 m.), kurie sulaikyti 48 val. ir uždaryti į Kauno apskrities policijos areštinę. Kratų metu surastas galimai nusikalstamų veikų vykdymo metu naudotas šaunamasis ginklas bei dalis pagrobtų pinigų.

Gruodžio 19 d. 17.50 val. Kėdainių r., Surviliškio mstl., Kėdainių g., į parduotuvę užėjo jaunuolis, kuris, grasindamas pardavėjai daiktu, panašiu į ginklą, ir vieną kartą iššovęs į vyno butelį, iš kasos aparato pagrobė 1 465 Lt 65 ct.

Gruodžio 23 d. apie 19.00 val. Kėdainių r., Beinaičių k., į parduotuvę užėjo asmuo, kuris, grasindamas pardavėjai daiktu, panašiu į ginklą, reikalavo atiduoti pinigus. Pardavėjai nesutikus, asmuo vieną kartą iššovė iš nenustatyto ginklo ir, iš kasos aparato pagrobęs 1 349 Lt 61 ct, pasišalino.

Gruodžio 29 d. 18.40 val. Kėdainių r., Miegėnų k., Draugystės g., į parduotuvę įbėgo du kaukėti vyriškiai, kurie grasindami pardavėjai daiktu, panašiu į ginklą, iš kasos aparato pagrobė 1 140 Lt.

Gruodžio 29 d. 18.10 val. Panevėžio r., Krekenavos mstl., Laisvės g., į parduotuvę užėjo du kaukėti vyriškiai, iš kurių vienas iššovė iš nenustatyto šaunamojo ginklo į vitriną ir sušuko „atiduok pinigus“. Pardavėjai atidarius kasos aparatą, vyriškiai pagrobė 500 Lt (suma tikslinama) ir pasišalino.

Kauno apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. (dėl plėšimo). Jaunuoliams gresia laisvės atėmimas iki 7 metų. Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės (suėmimo) skyrimo.

Kauno apskrities policija gyventojus ragina pastebėjus įtartinus asmenis prie parduotuvių, gyvenamųjų namų ir pan., nedelsiant pranešti policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Panašios naujienos