Praėjusią savaitę aktyvus Kėdainių krašto jaunimas noriai įsijungė į socialinių pedagogų metodinio būrelio surengtą renginį „Veiksmo savaitė be patyčių“.

Gimnazistai (iš kairės) Ignas, Austėja ir Matas džiaugiasi, kad mokosi draugiškoje klasėje ir patyčių nepatiria.

Gimnazistai (iš kairės) Ignas, Austėja ir Matas džiaugiasi, kad mokosi draugiškoje klasėje ir patyčių nepatiria.

Beveik visų mokyklų vyresnių klasių mokiniai dalyvavo nuotaikingose veiklose, kuriomis aiškiai išsakė savo poziciją dėl patyčių.
„Mokyklose įvairios veiklos prieš patyčias vyksta visus metus nenutrūkstamai. Niekas nenori šio blogo reiškinio toleruoti. Mokykla daro viską, kad pastebėtų skriaudžiamus ar išjuokiamus vaikus. Mūsų socialiniai pedagogai aktyvūs ir atsakingi. Mes siekiame, kad vaikai būtų laimingi. Deja, ne viskas mokyklos ir mokytojų rankose“, – sakė viena renginio iniciatorių, rajono socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Jurgita Sinickienė.
Pasak „Veiksmo savaitės be patyčių“ rengėjų, tokios akcijos Lietuvoje organizuotos jau šeštą kartą, o Kėdainiuose bendras visų mokyklų susiėjimas vyko pirmą kartą.
Kėdainių jaunimas gana aktyviai įsijungė į pasiūlytus savaitės renginius. Moksleiviai drauge su Dailės, Muzikos mokyklų, Sporto centro, Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro, Profesinio rengimo centro, Sveikatos biuro bei Policijos komisariato atstovais diskutavo apie patyčias bei tarėsi, kaip galima kovoti su jomis.

„Veiksmo savaitės be patyčių“ organizatorės – socialinės pedagogės – kiekvieną dieną vaikus moko gerbti vienas kitą, o ne kartą metuose gyventi be patyčių.

„Veiksmo savaitės be patyčių“ organizatorės – socialinės pedagogės – kiekvieną dieną vaikus moko gerbti vienas kitą, o ne kartą metuose gyventi be patyčių.

J. Paukštelio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Lina Adomaitienė įsitikinusi, kad riba tarp patyčių ir juokų gana slidi: „Patyčios – labai subtilus reikalas. Neretai paprasti juokeliai vieniems atrodo nekalti, o kitus gali labai skaudžiai įžeisti. Be to, mūsų visuomenė akcentuoja tik patyčias tarp vaikų, o lygiai to paties reiškinio tarp suaugusiųjų nemato ir ignoruoja. Vaikai lygiuojasi į vyresnius asmenis, tad suaugusiesiems reikia labai gerai pagalvoti, kaip jie elgiasi. Negalima iš vaikų reikalauti pagarbos vienų kitiems, jei jiems to nerodome savo pavyzdžiu. Reikia jausti atsakomybę už savo veiksmus. O mūsų mokykla jau penkerius metus įgyvendina programą „Paauglystės kryžkelės“, kuri moko padėti ir gerbti šalia esančius asmenis.“
Renginyje dalyvavę Šviesiosios gimnazijos mokiniai Ignas, Austėja ir Matas džiaugėsi, kad jiems pavyko išvengti patyčių. Jaunuoliai gyrėsi, kad mokosi labai draugiškoje klasėje, kurioje nėra net minčių šaipytis vieniems iš kitų. „Mes gimnazijoje turėjome testus ir aiškinomės, ar yra vaikų, iš kurių tyčiojamasi. Buvo smagu sužinoti, kad mūsų klasė išrinkta draugiškiausia ir joje neatsirado nė vieno, kuris būtų nukentėjęs nuo klasiokų. Žinoma, gyvenimas vien mokykla neužsibaigia, dar yra namų, gatvės aplinka. Manau, kad kuo daugiau ir atviriau bus kalbama apie patyčias, tuo lengviau bus galima jas įveikti. Patyčių nereikia gėdytis, jas reikia viešinti ir skelbti joms karą, ypač gerais poelgiais. Daugiau šypsokimės vieni kitiems ir gyvenimas bus daug šviesesnis“, – įsitikinęs gimnazistas Ignas.

[tribulant_slideshow gallery_id=”81″]

Panašios naujienos