Beveik 50 metų (gamintas dar sovietiniais, 1970 metais) – tokio senumo dirbančių automobilių iki šiol tebėra Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnyboje. Tiesa, tokio amžiaus automobiliai yra nuolat gendantys, o tarnyboje dirbančių ugniagesių laisvalaikis yra skirtas jų remontui.

Nors ugniagesių darbas – sunkus, atsakingas ir reikalingas, tačiau per visą 27-erių Nepriklausomybės laikotarpį tik praėjusiais metais Kėdainių rajono savivaldybė nupirko pirmąjį, žymiai naujesnį ir modernesnį gaisrams gesinti bei kitiems pagalbos darbams atlikti skirtą gaisrinės automobilį.

Rajono vadovai bei ugniagesiai prie naujojo „Renault 210“.

Pirmas pirktas automobilis per 27 metus

Iš savivaldybės biudžeto lėšų skyrus apie 47 tūkst. eurų, pirkinys buvo paskirtas Dotnuvos ugniagesių komandai. 1997 metais pagamintas automobilis „Renault 210“ (iki tol eksploatuotas pietų Prancūzijoje), jau stovi garaže ir yra visiškai paruoštas iškvietimui. Senasis automobilis, dotnuviškių naudotas automobilis nurašytas nebus – jis bus perduotas kitai rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandai.

Įvertino gerai

Apžiūrėti naujojo gaisrinės automobilio atvyko Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius bei administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Meras, apžiūrėjęs automobilį teigė besitikintis, kad jis puikiai tarnaus Dotnuvos ugniagesiams.

„Iš tiesų džiugu, kad nuo pat Nepriklausomybės atgavimo tai yra pirmas automobilis, kurį įsigijo mūsų priešgaisrinė tarnyba. Per pastaruosius 27 metus senoji valdžia taip ir nerado galimybių paremti mūsų ugniagesių! Tačiau tikiu, kad šį pradėtą darbą tęsime ir toliau: gavę palaikymą iš savivaldybės tarybos, šiais metais numatysime piniginių lėšų, už kuriuos bus galima įsigyti dar vieną, savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandai skirtą automobilį. Taip, senasis technikos parkas yra labai pasenęs, automobiliai sovietiniai, neekonomiški, gendantys. Šis, „Renault 210“ automobilis taip pat nėra visiškai naujas, tačiau yra daug greitesnis, mobilesnis. Tikiu, kad tai tikrai pasitarnaus mūsų Kėdainių krašto žmonėms, kada atsitinka nelaimės, o ir darbuotojai tikrai liks patenkinti“.

1980 metais pagamintas gaisrinės automobilis – deja, jam ir vėl reikia remonto.

Būna, kad iki gaisro neprivažiuoja

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovo Andriaus Miliausko, tarnyboje šiuo metu dirba devynios ugniagesių komandos, o jų turima technika – sena ir nepatikima.

„Pagrinde visi turimi automobiliai (kurių iš viso yra 13) yra fiziškai ir morališkai pasenę. Seniausios mūsų automobilių parke yra 1970 metais pagamintos mašinos, jauniausias – 1990 metų gamybos automobilis. Deja, bet tie rusiški automobiliai šąla, neužsikuria, būna, kad ir neprivažiuoja iki gaisro vietos, todėl techniką reikia nuolat remontuoti. Štai ir dabar Dotnuvos komandos kieme stovi sugedęs automobilis. Naujos technikos mums būtinai reikia“, – kalbėjo tarnybos vadovas A. Miliauskas.

Tiesa, ugniagesių komandos susiduria ir su kita problema – per mažais garažais automobilių stovėjimui. Dotnuvos garažai praėjusiais metais buvo rekonstruoti, gerokai padidinti, tad naujasis „Renault 210“ tilpo.

Per metus savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandos į iškvietimus išvažiuoja vidutiniškai apie 200 kartų.

Senoji technika – nepatikima

Pasak Vytauto Berankio, Dotnuvos ugniagesių komandos skyrininko, šiuo metu komandoje dirba devyni ugniagesiai. Pašnekovo teigimu, nors visi gaisrininkai su senąja, rusiška technika ir moka dirbti, tačiau nemažai laiko ir jėgų suryja nuolatinis automobilių remontas. „Automobiliai, kuriems per 40 metų, nėra patikimi gesinant gaisrus bei vykdant kitus gelbėjimo darbus. Taip, esame įpratę dirbti su šiomis senomis mašinomis, jų technologinę pusę pažįstame puikiai. Tačiau lygiai taip pat greitai perprasime ir naujojo automobilio specifiką. Ačiū rajono vadovams už naująjį, mums skirtą automobilį“, – dėkojo V. Berankis.

Naująjį gaisrinės automobilį apžiūrėjo rajono meras Saulius Grinkevičius (kairėje).

Materialinė bazė sukurta gera

Praėjusiais metais, pasak Stasio Okunevičiaus, savivaldybės administracijos vyr. specialisto civilinei ir priešgaisrinei saugai, buvo įsigyta ir daugiau ugniagesiams būtinos įrangos, kurios įsigijimą finansavo Kėdainių rajono savivaldybė. Viena tokių – suspausto oro kvėpavimo aparatai. „Buvo įsigyti trys tokie aparatai, šiemet taip pat planuojame įsigyti dar ne mažiau trijų. Užsidėjus juos, galima drąsiai eiti į uždūmintas patalpas, gesinti degančius laukus, šiaudus. Taigi, tai didelis ugniagesių darbo palengvinimas. Įsigyta ir speciali radijo stotis, vandens siurblys. Mano manymu, materialinė bazė yra sukurta išties nebloga“, – pažymėjo S. Okunevičius.

Techniniai „Renault 210“ duomenys:

 • Variklis dyzelinis, 154 kW;
 • Ratų formulė – 4×4;
 • Cisternos talpa – 4 m3 ;
 • Kabinoje telpa 4 ugniagesiai;
 • Mechaninė 6 pakopų pavarų dėžė;
 • Maksimali automobilio masė – 14 000 kg;
 • Gabaritai – 6500x2400x3000 mm;
 • Gelbėjimo gervės galia – 5 t;
 • Maksimalus greitis – 90 km/h;
 • Aukšto ir žemo slėgio gaisriniai siurbliai, našumas 1600 l/min.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

 1. Algis

  Nusikaltimas už tokią kainą tokią seną pabaisą pirkti. Manau tam tikros tarnybos tokiais pirkimais kada nors susidomės. Kam įdomios gaisrinių ac kainos, pažiūrėkite autoline–gaisriniai automibiliai svetainėje.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.