Užrašytas žodis mus supa visur – tai skelbimai, reklamos, žurnalai, laikraščiai, reklaminės skrajutės. Tačiau ar dažnai į rankas paimame ir skaitome knygą, ar klausomės literatūrinių, pavyzdžiui, poezijos, skaitinių?

Studentų akcijai neliko abejingi ir praeiviai.

Studentų akcijai neliko abejingi ir praeiviai.

Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro studentai miesto Didžiojoje gatvėje surengė akciją, kurioje praeivius kvietė į rankas paimti knygą, gėrėtis sklandžiai popieriuje ar kompiuterio ekrane išreikštomis mintimis, kuo dažniau save apsupti skaitomų literatūros kūrinių garsais.

„Žodžiai mus supa visur – kasdienybėje su ja susiduriame visi, net tie, kurie nemėgsta skaityti: tai laikraščiai, žurnalai, skelbimai, žinoma, ir knygos. Tą literatūrinę, žodžių apsuptį mes norime nešti žmonėms, dar labiau ją priartinti prie šiuolaikinio, skubančio žmogaus“, – sakė viena akcijos dalyvių, studentė Indrė Kasiulytė.

„Nesiorientuojame vien į popierines knygas – tai gali būti ir audio knygos, kurias galima klausyti per ausinukus. Juk susidūrimo su literatūra formų yra visokiausių“, – papildė studentas Titas Linevas.

Studentai vidurdienį, Didžiojoje gatvėje susėdę ratu, garsiai deklamavo Lietuvos klasikų – Justino Marcinkevičiaus, Jurgos Ivanauskaitės ir kitų autorių, kūrinius.

„Akivaizdu, kad dabar žmonės skaito vis rečiau, pirmenybę teikdami televizijai, kitokioms vaizdų kultūros priemonėms“, – sakė I. Kasiulytė.

Dėmesį kreipė vėjo plaikstomi balionai ir kaspinai.

Dėmesį kreipė vėjo plaikstomi balionai ir kaspinai.

Ši akcija – tai kartu ir Jonušo Radvilos studijų centro studentų atsiskaitomasis darbas egzaminui.

Panašios naujienos