Gauti pasą kurį laiką nebus taip paprasta. Migracijos departamentas skelbia, kad iki rugpjūčio 22-osios visoje Lietuvoje sustabdė klientų, norinčių gauti naują pasą, aptarnavimą gyva eile. Gyvos eilės galimybė išlieka tik Vilniaus miesto skyriuje ir tiktai norintiems pasą užsisakyti ypatingos skubos tvarka, t. y. tą pačią dieną, o tai kainuos kelis kartus brangiau – 190 eurų.

Riboti klientų srautus nuspręsta susidūrus su pasų blankų trūkumu dėl sutrikusių tiekimo grandinių ir ypač išaugusios pasų paklausos. Teigiama, kad pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai padidėjęs: per šių metų šešis mėnesius jau išrašyta tiek pat pasų, kiek per visus 2021 metus, vien per gegužės mėn. buvo užsakyti 51 967 pasai, tai yra daugiau nei 2 kartus nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. O vasarą šis poreikis dar labiau išaugo, nes piliečiai ėmė aktyviai keliauti po užsienio šalis. Ir nors į nemažai valstybių galima nuvykti su asmens tapatybės kortele, tautiečiai veržiasi gauti ir naują pasą.

Siekiant išvengti pasų išdavimo sustabdymo, Migracijos departamentas iki rugpjūčio 22 d. mažins aptarnaujamų gyventojų srautą iki 1 600 klientų per dieną. Pastaruoju metu per vieną darbo dieną buvo gaunama prašymų ir išrašoma apie 2,2 tūkst. pasų.

„Su duomenų lapų tiekimo iššūkiais pastaruoju metu susiduria ne viena Europos valstybė, tarp jų ir Lietuva. Esame priklausomi nuo paslaugos teikėjo, kuris gamina sertifikuotus blankus asmens dokumentams (pasams). Nepaisant susiklosčiusios situacijos, aktyviai dirbame ir siekiame, kad blankų poreikis būtų užtikrintas. Atsiprašome gyventojų už šiuos laikinus nepatogumus“, – sako Asmens dokumentų išrašymo centro direktorius Nerijus Rudaitis.

Migracijos departamentas informuoja, kad iki rugpjūčio 22 d. gyventojai, norintys pasikeisti pasą įprastine tvarka, bus aptarnaujami tik pagal išankstinę rezervaciją MIGRIS elektroninėje sistemoje https://www.migracija.lt/app/visit-reserve. Registruotis telefonu nėra galimybės.

Atkreipiamas dėmesys, kad vizito laikas bet kuriame padalinyje rezervuojamas tik vienam asmeniui, tad, jei, pavyzdžiui, norima užsakyti pasą suaugusiajam ir vaikui, būtina rezervuoti du laikus.

Pažymėtina, kad asmens tapatybės kortelės ir toliau yra išduodamos įprasta tvarka: aptarnavimas vyksta tiek gyva eile bet kuriame Migracijos departamento teritoriniame padalinyje, tiek iš anksto rezervavus apsilankymo laiką ir vietą. Tapatybės kortelė išduodama ne tik per mėnesį, bet ir skubos tvarka – per 1 ar 5 darbo dienas.

Kokia situacija Kėdainiuose?

Norint pateikti prašymą asmens dokumentui (pasui) gauti bendra tvarka per 1 mėn., Migracijos departamento Kauno skyriaus nutolusioje darbo vietoje Kėdainiuose (Didžioji g. 17) vizito laiką leidžiama rezervuotis tik rugpjūčio antrai pusei, o norint atsiimti pasą – kad ir tą pačią ar kitą dieną.

Asmens dokumentų poreikis yra išaugęs ir Kėdainių rajone, tą byloja klientų antplūdis migracijos padalinyje. Per birželio mėnesį Kėdainiuose vien tik pasų išduota 627, vidutiniškai per darbo dieną – apie 30 pasų. 

Kėdainių mugės“ ir Migracijos departamento inf.