Svetimo skausmo nebūna, ypač, jei tai yra karas. Jis abejingų nepalieka. Sekmadienį visose Lietuvos bažnyčiose buvo renkamos aukos karo alinamai Ukrainai ir meldžiamasi už taiką pasaulyje. Kėdainiečiai neliko nuošaly.

„Žinote, aš Ukrainoje neturiu jokių giminaičių ar draugų, tačiau jaučiu, kad turiu padėti į tokią bėdą patekusiems žmonėms, juk jie palieka savo namus, siaubingai jaudinasi dėl savo artimųjų gyvybės, net pamiegoti ramiai negali. Tai nesuvokiamai sunki padėtis, ir tai turi jaudinti kiekvieną iš mūsų“, – sakė auką Caritui skyrusi kėdainietė Laima.
Mišias Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje aukojęs kun. Martynas Povylaitis kvietė visus šiuo sudėtingu laikotarpiu stiprintis malda.

„Melskimės už Ukrainą, visus jos žmones: kenčiančius, sužeistus, žuvusius. Prašykime Dievo sustabdyti karinę invaziją pradėjusius asmenis, melskimės, kad Rusijos kariai kuo greičiau sudėtų ginklus ir įsivyrautų taika.

Tegul Dievas būna maloningas ir duoda kiekvienam jautrią širdį, telaimina Ukrainą, suteikia stiprybės ir visus apsaugo nuo karo“, – kalbėjo dvasininkas.

Kėdainių Šv. Juozapo parapijos Caritas visą šią savaitę renka iš gyventojų tai, ko dabar labiausiai stinga karo zonoje esantiems ar savo namus jau palikusiems ukrainiečiams: šiltų vyriškų, moteriškų ir vaikiškų drabužių, avalynės, pledų, antklodžių, patalynės, rankšluosčių, miegmaišių. Daiktai turi būti švarūs ir geros būklės.
Taip pat renkami greitai negendantys maisto produktai: makaronai, kruopos, aliejus ir pan.
Ukrainiečiams skirtą labdarą gyventojai kviečiami atnešti į Šv. Juozapo bažnyčios raštinę darbo dienomis nuo 13 iki 17 val. arba į Carito patalpas (Didžioji g. 21) penktadienį nuo 11 iki 18 val. Esant būtinybei daiktus gali atvažiuoti paimti savanoriai (tel. +370 612 05 595).
Ukrainiečiams būtini daiktai šią savaitę renkami ir kituose Kėdainių rajone veikiančiuose Carito padaliniuose. Aktyviai į šią veiklą įsijungė ir kitos paramos organizacijos. Joms praverstų ir savanorių pagalba tiek rūšiuojant labdarą, tiek padedant ją nuvežti.