Šiųmetis birželis kritulių pažėrė tiek, kad nemažai daliai gyventojų ir įstaigų sukėlė rūpesčių, nes ilgalaikė stipri liūtis vienur užtvindė teritorijas, kitur užliejo rūsius. Su gamtos stichijos sukeltomis problemomis teko susidurti ir mieste esantiems vaikų darželiams. Jiems į pagalbą suskubo ugniagesiai.

Ankstyvą pirmadienio rytą Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai iškviesti į Mindaugo gatvėje esantį lopšelį-darželį „Vaikystė“. Pranešta, kad yra apsemtos patalpos rūsyje, vanduo pakilęs apie 15–20 cm. Ugniagesiai susikaupusį vandenį išsiurbė.

„Panašią situaciją turėjome ir prieš savaitę, kai buvo stipri liūtis. Šį kartą rūsys buvo daugiau apsemtas, nes ir lietus buvo neeilinis, kiek žinau, Kėdainiuose daug kas skendo, ne vien mes. Šioje įstaigoje dirbu trečius metus, tai tokių situacijų dar nebuvo. Siurbliuko neturėjome įsigiję, iki šiol jo neprireikė, bet, manau, dabar reikės nusipirkti.

Šiuo metu darželio rūsys nebeapsemtas. Dabar džiovinamės patalpas, iš statybininkų pasiskolinę drėgmės rinktuvus. Vakar atvykę „Kėdainių vandenų“ darbuotojai išvalė aplink esančius lietaus surinkimo šulinius, tad gal panašių situacijų jau nebebus“, – tikisi lopšelio-darželio direktorė N. Vaicekauskienė.

Panaši situacija „Vyturėlyje“

„Į darbą atėjusios darbuotojos pamatė, kad rūsyje yra vandens, jo buvo susikaupę apie pusę metro. Šalia mūsų teka Nevėžis, per potvynius vanduo kartais apsemdavo įstaigos rūsius, todėl turime įsirengę siurbliuką, kuris automatiškai išpumpuoja susikaupusį vandenį, bet, matyt, šį kartą kritulių buvo tiek, kad jau tas siurbliukas nebepajėgė visko išsiurbti, teko kviesti ugniagesius. Jie atvyko, vandenį išpumpavo. Mes patalpas išsivalėme, išdezinfekavome.

Kadangi į rūsį vanduo patenka ne pirmą kartą, maisto laikymo sandėlyje esame pastatę lentynas, daržoves – bulves, morkas laikome pakėlę aukščiau, tad jų neapsemia“, – teigė lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams Jolita Šabūnienė.