Kas ką nugalės, politinių revanšistų grupė į mero postą delegavusi Kėdainių miesto seniūną Valentiną Tamulį, ar dabartinis meras galiausiai supras, jog tapo sunkiai įgyvendinamų pažadų įkaitu. Laikui bėgant ši dilema taps vis aktualesnė, nes pažadai, iškėlę V. Tamulį ant valdžios pjedestalo, sunkiai beįgyvendinami. Tačiau reikia tvirtai tikėti, kad pažadus merui pavyks ištesėti ir Kėdainiai taps ypatingos gerovės rajonu. Vieta, į kurią veršis gyventi žmonės ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio. O kėdainietiško stebuklo kūrėjui – atsivers tiesus kelias į aukščiausią šalies postą, Daukanto aikštės rūmus.


Šiandien sukanka 100 dienų, kai tautos valia Kėdainių rajono meru tapo iki tol miesto seniūnu dirbęs Valentinas Tamulis. Sukaktis išties apvali ir didžiai graži.

100 dienų sukaktis brandžios demokratijos šalyse ne tik graži data, bet ir laiko, kada opozicija susilaiko nuo kritikos, pabaiga. Tad nuo šiol meras tiesiog neišvengiamai sulauks kur kas kritiškesnio savo sprendimų įvertinimo, nei buvo ligi šiol.

Prisiminkime, kaip V. Tamulis užkopė į valdžios olimpą bei kam jis turi būti dėkingas už šią pergalę. O taip pat ir įsipareigojimus, kuriuos jo vardu per rinkimų kampaniją žarstė sąjungininkai.

Nereikia niekam priminti, jog V. Tamulis į mero poziciją buvo iškeltas politinių revanšistų projekto, kurį galima įvardinti kodiniu terminu „Naujokienė 2.0“. Tiesa, pati šio darinio, pasivadinusio „Mūsų krašto sėkmei“ ideologė į mero postą kandidatuoti nesiryžo. Ir tai logiška, nes pralaimėti pirmieji tiesioginiai mero rinkimai Sauliui Grinkevičiui papildomų politinių karmos taškų tikrai nesuteikia.

„Nemokamas susisiekimas rajone ir mieste visiems vaikams, senjorams ir neįgaliesiems“, „Poliklinikoje ligonių eilėms – kategoriškas ne“, „Visiems rajono moksleiviams – nemokamas popamokinis ugdymas ir užimtumas“. Tai tik keli, bene patys skambiausi rinkiminiai pažadai, kuriais rėmėsi V. Tamulio rinkimų kampanija.


O pažadus, mere, vykdyti privalu. Ir visai nesvarbu, kas juos sugalvojo, pats ar į šį postą jus iškėlusio judėjimo ideologai.

Ar pasiseks merui įgyvendinti bent šiuos tris pažadus? Ar Kėdainių rajonas visoje šalyje garsės kaip gerovės oazė, toks savotiškas lietuviškas Kuveitas, kur valdžia tiek pertekusi pinigais, kad savo gyventojus apdovanoja nemokamai gėriais?

Pripažinkime, nemokamo transporto visiems vaikams bei senjorams Lietuvoje iki šiol nėra. Tiesiog nei viena šalies savivaldybė dar nepasiekė tokio klestėjimo, kad galėtų sau tai leisti.

Kokybiškas popamokinis ugdymas bei užimtumas taip pat kainuoja, nebent tai būtų valstybės remiama programa jauniesiems chuliganams, kad šie ne langus daužytų ar žmones puldinėtų, bet drožtų pelėdas ar tapytų.

Eilės gydymo įstaigose – tai pat visos šalies, nacionalinė problema. Kaip ir menki gydytojų atlyginimai, tragiškas specialistų trūkumas regionuose.

Tačiau kėdainiečiams dėl to jaudintis tikrai nereikėtų. Juk rinkimų kampanijos metu buvo aiškiai pažadėta šias problemas išspręsti. O tai padaryti V. Tamulis turi tikrai puikias galimybes, jis tapo meru, o jį iškėlęs judėjimas – daugiausia mandatų savivaldybės taryboje turinčia jėga.

Tad belieka tik dirbti rinkėjų labui ir kurti gerovės rajoną. Tokį, kokio nėra niekur kitur. Kur vaikai ir senoliai nemokamai važinės autobusais, kur gydymo įstaigose nebeliks eilių, mokinukai galės rinktis kokį būrelį lankyti – robotikos, biotechemijos, dirbtinio intelektų sistemų kūrimo, orlaivių pilotavimo ar neinvazinės traumatologijos.

Taip, jeigu tikėti V. Tamulio komandos pažadais, Kėdainiuose rasis kuveitiškas rojus žemėje. Iš rajono ne tik, kad jaunimas neemigruos, bet čia pradės masiškai plūsti žmonės iš visos šalies bei užsienio. Juk kiekvienas norės gyventi tokiame rajone, kur valdžia pertekusi pinigais, o žmonėms dovanojama tiek nemokamų gėrybių.

Belieka laukti, kol šiek pažadai bus įgyvendinti ir viduryje Lietuvos rasis kėdainietiškas stebuklas. Jeigu V. Tamuliui pavyks padaryti tai, ko iki šiol nepavyko nei vienam merui, po kelerių metų jam garantuotas kelias tiesiai į Daukanto aikštės rūmus. Net jei kuklumą deklaruojantis rajono meras to ir nenorės, jo sukurtu stebuklu susižavėję lietuviai surengs referendumą, kuriame patys paprašys jo kandidatuoti į aukščiausią šalies postą bei Kėdainių pavyzdžiui sukurti stebuklą visoje šalyje.

Tačiau tai nutiktų tik su sąlyga, jeigu iki kadencijos pabaigos gerovės valstybės nesukurs dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda. Na, o svarbiausias faktorius, ar V. Tamuliui pavyks įgyvendinti šiuos pažadus.

Nuo jo inauguracijos praėjo tik 100 dienų, tad natūralu, jog esminių pokyčių rajone dar nematyti. Nebent tai, ką V. Tamulio vadovaujama savivaldybės taryba jau spėjo nuveikti naujų valdančiųjų labui – ženkliai padidinti atlyginimus naujiesiems rajono vadovams…

Panašios naujienos

5 Responses

 1. Virginija

  Kuveitas??? Gal kitas pavadinimas labiau tiktų, žurnaliste, pasidomėkite Vikipedijoje kas yra Kuveitas.

  Na o S. Grinkevičiaus programa buvo dar abstaktesne, o eilės gydymo įsiagose taip pat niekur nedingo.
  Sauliaus Grinkeviciaus PROGRAMA byvusios kadencijos
  Kartu su bendruomene kurti veiksminga, inovatyvig ir Zmonéms tarnaujancig savivalda, itvirtinti kraSto identiteta ir jtraukti bendruomenés narius rengiant pasiiilymus ir priimant sprendimus. Palaikysiu naujas idéjas ir iniciatyvas. Skatinsiu bendruomenés nariy pasitikéjima savo galimybémis ir uZsidegimg veikti.
  Pagrindinis principas: laisvas zmogus atviroje bendruomenéje gali sukurti stiprig savivaldg ir valstybe.
  Vizija — klestintis ir inovatyvus, atviras ir saugus nuomonéms bei idéjoms rajonas.
  Jsipareigoju kryptingai veikti del kraSto gerovés: Zmoniy saugumo, ekonominio klestéjimo ir gyvenimo kokybés. Esu pasirenges spresti esmines savivaldos problemas.
  Asmeniskai ripinsiuos ir organizuosiu Tarybos darba taip, kad pritrauktume investuotoju, kurie kurty naujas darbo vietas savivaldybéje. Sieksiu, kad savivaldybé ES paramos IéSas ne jsisavinty, o investuoty. Skatinsiu smulky, vidutinj ir Seimos verslus. Kultiiros ir Svietimo jstaigas telksiu pilietiSkumui ir patriotiSkumui ugdyti. Kreipsiu démesj j visuomenés sveikatos priezitiros problemas, eiliy mazinima, greitg aptarnavimg sveikatos jstaigose bei sveiko gyvenimo bido ugdymga. DidZiausig démesj skirsiu gyvenamosios aplinkos tki8kam tvarkymui.
  Pagrindiniai prioritetal:
  -miesto, miesteliy ir rajono bei sody bendrijy gatvés, keliai, Zvyrkeliai ir Saligatviai; -investuotojy paieSka siekiant sukurti darbo viety;
  -gatviy keliy ir kiemy mieste ir miesteliuose apSvietimas;
  -daugiabutiy namy kiemy asfaltavimas ir automobiliy parkavimas;
  -daugiabuciy namy renovacija;
  -veiklaus jaunimo centro jkiirimas;
  -Ukininky verslumas ir perdirbimo cechy ktirimas;
  -bendruomeniy pastaty iSlaikymas;
  -dviratiy takai;
  -vieningas atsiskaitymas uz komunalines paslaugas;
  -,,vieno langelio“ principo jdiegimas.

  It kaip buvo išpildyti pažadai????????????????????

  Atsakyti
 2. E.B

  Šlykštu skaityti tokius straipsnius. Tik ir laukiat, kad kas nepasisektų ar nepavyktų. Palaikyti ir susivienyti reikia, nes tik tada bus geriausi rezultatai miestui!!

  Atsakyti
 3. Janina

  Negi jūs galvojat, kad tokiomis rašliavomis ir jau įgrisusiais epitetais kažką pasieksit? Ir ar patys netapot tuo, kuo taip baisėjotės? Juk rašote vien apie tariamas naujos valdžios klaidas, neigiamus dalykus rajone, vaikotės menkų paskalų, kurios galėtų bent kažkiek sukompromituoti valdžią. Atsipūskit ir suvokit – jei buvusio mero neišrinko po tiek pastangų, kiek paskutiniais metais buvo įdėta, po prabangių švenčių miestelėnams, tiltų, atnaujintų viešų erdvių ir t.t., tai jau viskas, VISKAS, jo nebeišrinks, kad ir ką jus rašytumėt. Nebesiterškit 🙂

  Atsakyti
 4. Jolita

  Rimtai jūs Kėdainius prilyginote Kuveitui? O kur tada straipsnyje atsispindi bendrumas šių tokių skirtingų dalykų? Skaitant straipsnį panašumų nemačiau. Prieš galvojant skambius pavadinimus pasidomėkite faktais.

  Atsakyti
 5. Vaiva

  Kėdainiai gretinami su… Kuveitu? Jūs gal juokaujat, gal jau laikas truputį stabtelt? Gėda

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.