Kėdainių profesinio rengimo centras (PRC) šiais mokslo metais vykdo Erasmus+ programos projektą  „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“.  Todėl dešimtis šio centro mokinių bei mokytojų net visą mėnesį viešėjo saulėtoje Turkijoje, kurortiniame Fetijos regione, kur gilino savo turimas žinias bei praktinius įgūdžius.

Projekte dalyvavusių Kėdainių PRC atstovų įspūdžiai buvo tik patys šilčiausi. „Tai buvo išties naudinga ir įdomi praktika, suteikusi ne tik daug profesinių žinių, bet ir leidusi atsiskleisti kaip asmenybėms“, – sutartinai kalbėjo svečioje šalyje viešėjusios šio centro mokinės.

Skirtingų sričių praktika

Šio projekto tikslas – plėtoti profesinio mokymo programų mokinių bei profesijos mokytojų profesines kompetencijas, siekiant užtikrinti profesinio rengimo kokybę ir prestižą. Šiame Kėdainių PRC projekte šiais mokslo metais dalyvauja net 76 dalyviai. Projekto biudžetas mokinių, mokytojų mobilumui užsienyje siekia 194 349 Eur.

Stažuotė Turkijoje mokiniams ir mokytojams suteikė daug praktinių žinių, kurios ateityje pravers dirbant pagal savo pasirinktą specialybę.

Pasak Vilijos Bakutytės, Kėdainių PRC projektų vadovės, šių metų vasaros pabaigoje į Turkiją išvyko grupė šio centro mokinių bei mokytojų, pasiryžusių svečioje šalyje ne tik susipažinti su šios šalies paslaugų sfera, bet ir pasisemti naudingų žinių, kurias bus įmanoma pritaikyti čia.

„Išvykusieji turėjo atlikti įvairias veiklas svetingumo sektoriuje, penkių žvaigždučių viešbutyje. Mokiniai vyko į stažuotę, tobulino savo praktinius įgūdžius, kuriuos įgijo mūsų mokykloje. Mokytojai taip pat stebėjo, kaip atliekamas darbas, patys praktikavosi įvairiose veiklose“, – sakė V. Bakutytė. Mokiniai bei PRC dirbantys profesijos mokytojai stažavosi skirtingose sferose – maisto gamybos, kosmetologijos bei padavėjų darbe.

„Virtuvės kalba yra universali“

Vyresnioji virėjų profesijos mokytoja Audronė Alminienė akcentavo, kad visos įgytos žinios Turkijoje bus pritaikytos mokymo procese, o ir praplėsti akiratį, susipažinti su kitų šalių virtuve yra naudinga ir įdomu. „Mes ne tik stebėjome, bet ir patys dirbome. Viešbutyje mūsų centro mokiniai ruošė įvairius, dažniausiai šaltuosius, patiekalus, o aš dirbau užsakomųjų gaminių ceche. Didžiulio restorano virėjų darbą komandoje stebėti buvo labai įdomu: kaip jie dirba savo zonose, kaip pavyksta išpildyti visą didelį meniu“, – pažymėjo A. Alminienė. Pasak mokytojos, įgytos žinios praktikos metu bus pritaikytos mokymosi procese ir perteikiamos Kėdainių PRC mokiniams. O ir susišnekėti tarpusavyje nebuvo sudėtinga: „Virtuvės kalba yra universali“, – šyptelėjo mokytoja.

Reikėjo daug kruopštumo ir atidumo

Vyresnioji profesijos mokytoja Irena Merkelienė pasakojo, kad su centro mokine Skirmante Činikaitė dirbo konditerijos ceche. „Pirmiausiai nustebino tai, kad visas tas konditerines grožybes kuria išimtinai vien tik vyrai. Mes ne tik stebėjome, bet ir pačios daug dirbome – puošėme pagamintus pyragaičius, įvairius kitus skanumynus. Stebėjome, kaip konditeriai gamina savo nacionalinį skanėstą – baklavą. Bendravimas su turkais buvo įdomus ir šiltas. Džiaugiamės su Skirmante, kad pasisėmėme daug naudingos patirties“, – kalbėjo profesijos mokytoja I. Merkelienė.
PRC mokinė Skirmantė sakė, kad Turkijoje, viešbučio virtuvėje jautėsi labai gerai, mat į praktiką ten vyko jau antrą kartą. Jauna mergina jau turėjo sukaupusi nemažai konditerinių žinių, todėl praktikuotis jai buvo nė kiek nesudėtinga. „Teko puošti įvairius tortus, pyragėlius, kitus desertus. Stengiausi padaryti viską kuo geriau, tam reikėjo nemažai kruopštumo ir darbo. Tačiau viskas labai patiko“, – šypsojosi mergina.

Pagilino anglų kalbos žinias

Turkijos kurorto viešbutyje praktiką atliko ir padavėjai. PRC mokinė Edita Sadauskaitė buvo viena iš komandos narių, dirbusi šį darbą. „Dirbau bufete. Labai džiaugiuosi, kad visa komanda buvo labai draugiška, padėdavo. Padavėjai visada turi šypsotis, sukurti malonią atmosferą klientams, todėl kolegos neleido liūdėti. Klientai labai daug klausinėja, teko atsakyti į daug klausimų, todėl anglų kalbos žinios žymiai pagerėjo. Be to, išmokau dar geriau stalą serviruoti, taip pat ir darbo organizavimo, darbo komandoje“. Nė kiek nesigailiu, kad išvykau, rekomenduoju ir kitiems mokiniams tą išbandyti“, – užtikrintai kalbėjo E. Sadauskaitė ir pridūrė pastebėjusi, kad padavėjai Lietuvoje ir Turkijoje gana skiriasi: „Lietuvoje padavėjai mažiau šypsosi“.

Žavėjo dėmesys klientui

Centre jau antrus metus yra mokoma naujo dalyko – higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės. Šio dalyko mokinės taip pat išvyko įgyti praktikos į tą patį Turkijos kurortą.
Stažuotėje dalyvavusi Justina Astrauskienė sakė, kad mėnuo laiko Turkijoje prabėgo nepastebimai. „Pradžioje buvo kiek baisu – kita kultūra, kalba, viskas nauja, tačiau po mėnesio laiko aplinkos žmonės netgi tapo savais. Džiugino ir vadovų bendravimas su praktikantais, jie labai noriai su mumis bendravo, domėjosi, kaip mums sekasi. Be to, per tą mėnesį ne tik praktikavomės, bet ir vykome į ekskursijas, susipažinome su šalimi“, – sakė pašnekovė.

Kėdainių PRC mokiniai stažuotės metu ne tik įgijo praktinių profesinių žinių, bet ir tobulino savo anglų kalbos žinias.

Šios specialybės praktikantės iš PRC dirbo SPA viešbutyje, bendravo su klientais, suteikdavo jiems reikiamą informaciją. Viena įdomesnių patirčių – turkiška pirtis. „Realiai ji labai skiriasi nuo tokių pirčių, kokios yra Lietuvoje. Stebėjome ir kaip atliekami Balio masažai – tikrai nuostabus potyris, įgijome ir šių masažų technikos pradžiamokslio. Taip pat atlikome ir įvairias veido priežiūros procedūras“, – pasakojo J. Astrauskienė.

Jai antrino ir kolegė Odeta Žukienė. Pašnekovės teigė pastebėjusios, kad Turkijoje labai daug dėmesio skiriama klientui, kad jis jaustųsi komfortiškai, ramiai, kad nieko netrūktų. O ir tas dėmesys nebūna įkyrus.

„Parsivežėme ir idėjų, kaip klientą galima priimti, pristatyti savo paslaugas. Tas nesuvaidintas dėmesys klientui labai žavėjo“, – šypsojosi O. Žukienė.

Į praktiką išvyksta 30 mokinių

Pasak V. Bakutytės, Kėdainių PRC mokinių bei mokytojų stažuotės tęsis ir toliau – šį spalį bei lapkritį mokiniai stažuojasi Italijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje. „Išvyksta 30 mokinių iš visų pagrindinių profesinio mokymo programų: tai virėjai, apdailininkai (statybininkai), automechanikai, higieninės kosmetikos kosmetikai, kompiuterinės įrangos derintojai. Džiugu, kad Kėdainių PRC yra sudaromos visos galimybės mokiniams atlikti praktiką ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Jei mokinys yra pažangus ir motyvuotas, jis tikrai išvyks į stažuotes užsienyje. Juolab kad tai yra neįkainojama patirtis“, – pabrėžė V. Bakutytė.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.