Jau daugiau kaip metai vykstantys intensyvūs Šėtos socialinio ir ugdymo centro rekonstrukcijos darbai čia dirbančio kolektyvo bei senelių nė kiek netrikdo. Tiesa, visi laukia tik vieno – kada bus baigtas remontas ir garbaus amžiaus senoliai galės įsikelti gyventi į naujus, erdvius, visapusiškai senelių poreikius atitinkančius gyvenamuosius kambarius.

Šėtos socialinio ir ugdymo centro diektorė Eleonora Ramonienė teigė, kad tikėtina statybos darbų pabaiga – kitų metų vasara.

Šioms svajonėms įgyvendinti skirta ne vienas tūkstantis eurų, kuriuos, tikimasi, pavyks įsisavinti laiku.
„Šiuo metu toliau tęsiami priestato statybos darbai – dabar darbininkai apšiltina lauko sienas, viduje vedama elektros instaliacija. Iki metų galo planuojama išdažyti sienas, pastatyti kambarių pertvaras ir iškloti grindų dangą. Įkurtuves tikimės švęsti jau kitais metais, vasarą“, – vykstančius darbus trumpai apžvelgė socialinio ir ugdymo centro direktorė Eleonora Ramonienė.

Priestate bus įrengti ne tik kambariai, bet ir nauji kabinetai: pavyzdžiui, labai reikalinga darbo vieta kineziterapeutui, taip pat bus įkurta nauja užimtumo salė. Rekonstrukcijos metu bus praplėstas ir valgomasis.
„Tiek esamiems, tiek būsimiems gyventojams gyvenimo sąlygos žymiai pagerės“, – pridūrė E. Ramonienė.

Gyvens ir vienviečiuose kambariuose

Priestatą nuspręsta statyti tam, kad atsirastų papildomų vietų seneliams gyventi. Jų šiuo metu centre gyvena 24, tačiau vėliau, pabaigus statyti ir įrengus priestatą, bus galima priimti dar 11 senolių.

Paklausta, kaip seneliai reaguoja į šalimais vykstančius statybos darbus, pašnekovė šypteli.
„Mūsų globojami seneliai nepyksta dėl vykdomų darbų – jie vis žiūri pro langus ir laukia, kada bus pabaigtos statybos ir jie galės persikelti į žymiai patogesnius kambarius. Seneliai galės rinktis – gyventi patogiuose vienviečiuose arba dviviečiuose kambariuose. Dabar jie gyvena ir po tris, ir po keturis viename kambaryje. Tiesa, visos kambarių ploto normos yra išlaikomos“, – pažymėjo centro direktorė.

Pasak pašnekovės, norinčių apsigyventi senelių namuose yra gana nemažai, yra susidariusi ir eilė.
Vėliau, antrajame projekto įgyvendinimo etape bus apšiltintas ir senasis pastatas, pakeistas jo stogas, viduje atliktas remontas, yra numatyta ir katilinės pertvarka. „Dabar pastatai yra apšildomi malkomis ir anglimis. Šaltojo sezono metu papildomai įdarbiname keturis kūrikus. Taigi, mūsų kūrenimo sąnaudos yra gana nemažos“, – teigė centro direktorė.

Projektui – daugiau nei pusė milijono eurų

Iš viso per trejus metus planuojama įsisavinti daugiau nei 520 tūkst. eurų. Šiems metams buvo numatyta beveik 240 tūkst. eurų, kitais metais bus skirta dar 149 tūkst. eurų. Darbų vykdymui reikalingos lėšos buvo skirtos iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto bei Socialinės apsaugos bei darbo ministerijos. Darbų sutartis pasirašyta su UAB „Statybos ir restauravimo darbai“

Panašios naujienos

3 Responses

 1. vidaus

  Labai džiugu, kad yra ir geranoriškų senolių. Kas kart kai mano name pradedamas planuoti namo remontas senoliai dažniausiai būna prieštaraujantys ir pasipiktinę. Jauniems žmoniems norisi atsinaujinti, o vyresnieji dažniausiai nenori nieko keisti ir judinti nes kaip žinia jei name pajudini vieną galą pradeda byrėti kitas. Deja pastatai pas mus seni ir remontai žūt būt reikalingi.

  Atsakyti
 2. unohub.lt

  Ir senoliai turi vilti gyventi geriau, patogiau, jaukiau. Ne visi juk yra nuolat besipiktinantys ir bambantys. Juolab statybos darbai vykdomi ju paciu gerovei uztikrinti

  Atsakyti
 3. mini krautuvo nuoma kaunas

  Aišku neerzina. Mano diedukas du namus savo rankom pastatė ir prisidėjo prie mūsiškio statymo. O kaip jam įdomu dabartinės technologijos, krautuvėlį vairavo kaip tikras profesionalas, kiek džiaugsmo buvo..

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.