Kovo 22−23 dienomis Lietuvoje vėl vyks „Maisto banko“ akcija. Gražia tradicija tapęs didžiausias šalyje labdaros projektas suburs tūkstančius savanorių. Penktadienį ir šeštadienį parduotuvėse jie vėl kvies geros valios žmones paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų nepasiturinčiųjų maitinimui.

Pavasarinė „Maisto banko“ akcija rengiama artėjant šv. Velykoms, kad ne tik kasdienis, bet ir šventinis nepasiturinčiųjų stalas būtų gausesnis. „Maisto banko“ akcijos metu parduotuvėse savanoriai prašo žmonių nepasiturintiesiems nupirkti paprastų kasdienio vartojimo produktų – makaronų, kruopų, miltų, aliejaus, konservų, cukraus ir pan. Kaip visada, į akciją įsijungti kviečiami ir kėdainiečiai. Jie šiais metais paaukoti maisto produktų galės prekybos centruose „Maxima“, „IKI“, „Lidl“.

Išleidžia didesnes sumas

Pasak Tado Beržonsko, „Maisto banko“ akcijos projektų vadovo, kėdainiečiai jau spėjo užsirekomenduoti kaip dosnūs aukotojai.

„Kėdainiečiai aukoja pakankamai neblogai – mes džiaugiamės „Maisto banko“ akcijų rezultatais šiame mieste. Vidutiniškai asmenų, aukojančių „Maisto banko“ akcijų metu Kėdainiuose, skaičius yra panašus, tačiau pastebime tendenciją, kad Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, po truputį didėja aukotojų skiriamas piniginis krepšelis – tai reiškia, kad žmonių aukoja panašiai, bet jie aukoms išleidžia po truputį didesnę sumą. Tai mus labai džiugina“, – kalbėjo T. Beržonskas, kartu pridurdamas, kad labai kviečia šioje pavasarinėje akcijoje kėdainiečius ir vėl būti aktyvius.

„Kėdainiuose yra labai nemažai skurdžiai gyvenančiais asmenimis besirūpinančių socialinių organizacijų, joms tokia parama yra labai reikšminga ir reikalinga bei padeda išgyventi taikant savo paslaugas“, – pažymėjo pašnekovas.

Labiausiai reikia kasdienių produktų

Asta Rekštienė, viešosios įstaigos „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ vadovė, teigė, kad gautoji parama yra labai svari ir reikalinga. Šiuose namuose gyvena suaugę sutrikusio intelekto asmenys, kurie yra maitinami tris kartus per dieną.

„Maisto banko“ akcijoje dalyvaujame todėl, kad neįgaliųjų pensijos nėra didelės, tad taip pataupome pinigėlius maisto pirkimui. Mes maisto paketų nedarome, nes maitiname čia gyvenantį 21 neįgalųjį“, – kalbėjo A. Rekštienė. Paklausta, kokių maisto produktų jiems reikia labiausiai, vadovė vardijo kasdienius produktus.

„Mums labai tinka aliejus, cukrus, miltai, arbatos ir kiti ilgai negendantys produktai. Higienos priemonių negauname per maisto banko akcijas, o būtų visai neblogai gauti“, – sakė pašnekovė.

Akcija vyks aštuoniuose prekybos centruose

Šiais metais maisto banko paramą rinks aštuonios įstaigos ar labdaros organizacijos: labdaros fondai „Tavo svajonė“, „Teen Challenge“, „Vilties švyturys“, taip pat Kėdainių pagalbos šeimai centras, viešoji įstaiga „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“, Kėdainių pagyvenusių žmonių asociacija „Giedra“, Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos Caritas. Šios organizacijos jūsų paramos lauks dvi dienas – kovo 22 ir 23 visuose mieste esančiuose „Maxima“, „IKI“ ir „Lidl“ prekybos centruose.

Praėjusiais metais, rudenį vykusios akcijos metu kėdainiečiai paaukojo 4700 kilogramų maisto produktų, iš viso – 8000 vienetų. Rudenį akcijoje dalyvavo tos pačios įstaigos kaip ir šiųmetėje, pavasarinėje akcijoje. Vienos organizacijos gautąją paramą išdalino paketais, kitos – organizavo asmenų maitinimą. Suskaičiuota, kad net 772 rajono gyventojai gavo paramos bent vieną kartą.

Socialinė nelygybė – vis dar opi problema

Akcijos metu surinktas maistas atiteks sunkiai besiverčiančioms šeimoms, socialinių organizacijų ir įstaigų globojamiems neįgaliesiems, senjorams, socialinės rizikos šeimų vaikams. Pernai rudenį vykusios „Maisto banko“ akcijos metu parduotuvėse šalies gyventojai paaukojo maisto už pusę milijono eurų. Ši virš 250 tonų sverianti parama maistu plačiai išdalinta 180 miestų, miestelių ir gyvenviečių, pasiekė daugiau nei 61 tūkstantį skurdžiai gyvenančių žmonių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.