Šiandien mažesnieji vaikai iš Kėdainių mokyklų namo grįžo nešini visais vadovėliais ir mokykliniais reikmenimis, atsisveikinę su draugais ir mokytojais. Nuo rytojaus iki gruodžio 13 dienos jau ir pradinukai mokysis bei bendraus tik nuotoliniu būdu. Taip pat stabdomas ugdymas ir darželiuose, tačiau čia veiks specialios vaikų priežiūros grupės.

Siekia stabilizuoti padėtį

Tokių priemonių imtasi siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Kėdainių rajono savivaldybėje. Pirmadienį, lapkričio 30 d., rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pasirašė įsakymą, kuriuo ugdymo įstaigose, esant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) išplitimo pavojui, įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.

Rajono ugdymo įstaigose iki gruodžio 13 d. stabdoma švietimo veikla ir ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Darželiuose – priežiūros grupės

Vaikų darželiuose šiuo laikotarpiu veiks priežiūros grupė arba, jei bus poreikis, kelios grupės. Jose bus prižiūrimi vaikučiai, kurių tėvai ekstremalios situacijos metu privalo dirbti. Pavasarį, karantino metu, tokios grupės buvo steigiamos tik medikų vaikams, tuo tarpu dabar konkrečios specialybės neišskiriamos. Dirbantiems tėvams reikės tik parašyti prašymus prižiūrėti jų atžalą tokioje grupėje. Jeigu bus poreikis, priežiūros grupių darželiuose veiks ne viena. Jose bus užtikrinamas vaikučių maitinimas ir priežiūra.

Daugiausia nerimo – dirbantiems tėvams

Daugiausia nerimo ir problemų kyla pradinukų tėvams, kurie neturi galimybės dirbti iš namų. Kaip rodo progimnazijų socialiniuose tinkluose skelbiami tėvų apklausų duomenys, didžioji dalis pradinių klasių mokinių tėvų dar šį pirmadienį pasisakė už tolesnį kontaktinį ugdymą klasėse.

Dėl 1-4 kl. mokinių nuotolinio ugdymo informaciją šiuo metu tėvams intensyviai teikia pradinio ugdymo mokytojai.

Priemones sustiprino

Primename, kad lapkričio 29 dieną savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija nusprendė kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą su prašymu 5-12 klasių mokinius ugdančias mokyklas įpareigoti dirbti nuotoliniu būdu. Pradinių klasių mokinius ir darželinukus planuota ugdyti derinant kontaktinį ir nuotolinį būdus.

Tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus teikimas, gautas lapkričio 30 dieną, buvo dar griežtesnis. Atsižvelgiant į jį ir kitus šalies teisės aktus, mokytis nuotoliniu būdu nurodyta visų klasių mokiniams, švietimo veikla sustabdyta ir darželiuose.

Kėdainiai pirmauja Lietuvoje pagal sergamumo COVID-19 rodiklius, tenkančius 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Gruodžio 1 dienos duomenimis, Kėdainių rajone koronavirusu serga 1 074 gyventojai.

Papildyta gruodžio 2 d. „Sodros“ komentaru

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis informavo: „Jeigu, atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) teikimą raštu, savivaldybė ugdymo įstaigose paskelbia infekcijų plitimą ribojantį režimą ir įveda nuotolinį mokymą bei ši informacija paskelbiama Teisės aktų registre, gydytojai tėvams, kurie namuose prižiūri ikimokyklinukus, priešmokyklinukus ir pradinių klasių (iki 4 klasės imtinai) moksleivius, gali išduoti nedarbingumo pažymėjimą vaiko priežiūrai dėl epideminės situacijos. Jeigu nedarbingumo pažymėjimas išduotas, „Sodra“ skirs ligos išmoką tėvams, kurie atitinka sąlygas gauti išmoką.“

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos

One Response

  1. Po

    gruodžio 13-os prasidės atostogos ir grįš sausio pradžioj.kazka girdėjau, kad gali ankstinti atostogas.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.