Praėjusį penktadienį vykusiame rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai aistrų sukėlė sprendimas skirti lėšų Lauko gatvės sutvarkymui. Pasigirdo net kaltinimų, esą savivaldybės administracija valstybės biudžeto lėšas žarsto lengva ranka, o remontuoti šią gatvę nuspręsta sulaukus joje gyvenančių žmonių telefoninių skambučių. Savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė šias prielaidas vadina niekuo nepagrįstais pasvarstymais bei tikina, jog ši gatvė pagal darbų apimtis puikiai tinka Kelių direkcijos lėšų panaudojimui.

Pavyko sutaupyti

„Lauko gatvė remontuota buvo pakankamai seniai, tačiau jos būklė pastaruoju metu pablogėjo, kai buvo tiesiamos požeminės komunikacijos“, – sakė Statybos ir turto skyriaus vedėja A. Naujalienė.

Šios gatvės remontui numatyta skirti 31 tūkst. eurų. A. Naujalienė minėjo, kad šios lėšos – Kėdainių mieste per viešuosius pirkimus sutaupyti pinigai.

„Paprastai tie pinigai, kurie yra sutaupomi būna perskirstomi kitiems objektams. Tai normali praktika. Nes priešingu atveju, pinigų nepanaudojus, juos tektų grąžinti Kelių direkcijai, o mes niekada taip nedarome“, – sakė A. Naujalienė.

Pasirinko optimaliausią variantą

Rajono savivaldybės administracijos atstovė sakė, jog kai kurių politikų pasvarstymai, esą šias lėšas galima skirti ir kokios nors kitos gatvės remontui, prasilenkia su techninėmis galimybėmis. Taip yra todėl, nes darbus privalu atlikti greitai, kol leidžia meteorologinės sąlygos pakloti asfalto sluoksnį. Be to privalu paskelbti viešųjų pirkimų konkursą, o ši procedūra neretai užtrunka.

„Per šį trumpą laiką mes turime atlikti pirkimo procedūrą, o rangovas – padaryti darbus. Už panaudotas lėšas turime atsiskaityti iki šių metų gruodžio 1 dienos. Šioje, Lauko gatvėje planuojame pakloti tik vieną asfalto sluoksnį. Kalbant apie kitas gatves, kur, galbūt reikėtų įrengti ir pagrindus, tokių darbų tiesiog nespėtume atlikti. Todėl pasirinkome patį optimaliausią variantą“, – sakė Statybos ir turto skyriaus vedėja.

A. Naujalienė taip pat paneigė tarybos posėdžio metu išsakytas prielaidas, esą sprendimą sutaupytas lėšas skirti Lauko gatvės remontui galėjo lemti ir čia gyvenančių žmonių skambučiai.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.