Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje nuolat vyksta sportiniai renginiai. Šiuo sunkiu nuotolinio mokymo laikotarpiu mokiniai ypač skatinami sportuoti.

Mes – mažieji Olimpiečiai

Balandžio mėnesį vyko Olimpinės kartos finansuojamas projektas „Mes – mažieji Olimpiečiai“. Olimpinė karta – tai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto įgyvendinama programa. Projekto „Mes – mažieji Olimpiečiai“ metu dėmesys skirtas kūrybiškos, sveikos ir sportiškos asmenybės ugdymui, olimpinių vertybių, kurios paremtos kilniu elgesiu ir pagarba sau bei kitam, formavimui. Įvairiose veiklose dalyvavo mūsų progimnazijos 1–4 klasių mokiniai ir vaikai iš Kėdainių lopšelių-darželių „Aviliukas“, „Pasaka“, „Puriena“, „Vaikystė“, „Varpelis“, „Vyturėlis“ ir „Žilvitis“.

Veiklų gausa

Visą savaitę vyko integruotos pamokos, veiklos, skatinančios mokinių kūrybiškumą, norą sportuoti ir stiprinti savo fizinę bei emocinę sveikatą. Pradinio ugdymo klasių mokiniai kūrė olimpines skanduotes, komandos atributiką, susipažino su Lietuvos olimpiečiais, olimpinėmis sporto šakomis,  būsimomis Olimpinėmis žaidynėmis, kurios vyks Tokijuje (Japonija).

Ikimokyklinių įstaigų vaikai taip pat buvo įtraukti į nuotolinio ugdymo veiklas: piešė, vyko diskusijos apie Olimpines žaidynes ir sporto naudą kiekvienam žmogui. Vaikai mokėsi garbingai rungtyniauti ir padėti vieni kitiems.

Teigiamos emocijos džiugina

Olimpinės žaidynės nėra vien sportas, juk sportuojant labai svarbu ir vertybinės nuostatos: draugystė, pagarba ir tobulėjimas. Veiklų metu mokiniai žiūrėjo filmukus, kuriuose atsispindi Olimpinių žaidynių dalyvių santykiai, aptarė juos, diskutavo apie draugystės, pagarbos ir tobulėjimo svarbą kasdieniniame gyvenime, apie tai, kaip draugystė gali padėti siekiant gerų rezultatų, apie pagarbą kitiems ir savigarbą, taisyklių ir drausmės laikymąsi. Visi dalyviai suprato, kad ne tiek svarbu varžybose laimėti, kiek dalyvauti ir daryti pažangą, svarbu kilnus elgesys bei pagarba. Ir mokinukai, ir ikimokyklinukai pateikė kilnaus elgesio sporte ir gyvenime  pavyzdžių.

Mokiniai, mokytojai ir visa bendruomenė patyrė daug teigiamų emocijų. Džiaugiamės aktyviu mokinių ir mūsų mažųjų draugų įsitraukimu į veiklas. Dėkojame Olimpinei kartai už skirtą finansinę paramą.

Jolita Gvergždienė, LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja

Daugiau projekto akimirkų:

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.