Ant Bublių tvenkinio kranto praėjusį šeštadienį, stiprokas vėjas lenkė Kėdainių ir Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos vėliavas, skelbiančias, kad tvenkinyje vyksta pirmosios spiningavimo nuo kranto varžybos.

Jose savo įgūdžius gaudyti plėšrias žuvis išbandė 22 draugijos spiningo entuziastai. Varžybos tęsėsi penkias valandas, 2 kilometrų tvenkinio pakrantės ruože.

Kriterijus – žuvies dydis

Pagal nuostatus buvo leidžiama gaudyti šamus, salačius, lydekas, starkius, šapalus bei ešerius ir buvo registruojami tik mėgėjų žvejybos taisyklėse leidžiamų žuvų dydžiai. Pagautos žuvys teisėjų komandos operatyviai išmatuojamos, registruojamos ir vėl paleidžiamos į savo gyvenamą aplinką.

Kartėlio kildavo sportininkui kada reikėdavo paleisti neužregistravus leidžiamo dydžio nesiekiančią žuvį : konkrečiai lydekų, nesiekiančių 50 cm. Tokių kurioms trūko vos kelių centimetrų buvo ne viena.

Varžybų metu didžiausią ešerį (31 cm) sugavo Arūnas Dumašius, didžiausią lydeką (56 cm) – Nerijus Gružauskas.

Aštuoni sėkmingiausi

Varžybų organizatoriams – Kėdainių rajono MŽD specialistams Lioniui Stanevičiui ir Jovitai Bielskienei, susumavus pagautų žuvų ilgius apdovanotųjų pakyla atrodė taip:

aštunta vieta 106 cm ešerių – Viktoras Liolys,

septinta vieta 150 cm ešerių – Marius Daunaravičius,

šešta vieta 171 cm ešerių – Vytautas Šidlauskas,

penkta vieta 172 cm ešerių – Henrikas Miškinis,

ketvirta vieta 186,5 cm žuvies (ešerių ir lydeka) – Nerijus Gružauskas,

trečia vieta 201 cm ešerių – Vladas Šatkus,

antra vieta 208 cm ešerių – Audrius Unikas,

pirma vieta 222 cm ešerių – Marius Unikas.

Prizai buvo įteikti visiems aštuoniems geriausiems varžybų dalyviams. Laimėtojai buvo apdovanoti ne tik taurėmis ir diplomais, bet ir piniginiais prizais. III vietos laimėtojui – Vladui Šatkui atiteko 75 €, II vietos laimėtojui – Audriui Unikui 100 € ir I vietos laimėtojui Mariui Unikui – 150 € vertės prizai.

Medžiotojų ir žvejų draugijos narių nuomone varžybas vertėtų kitąmet pakartoti, gal net įtraukiant plėšrių žuvų gaudymo iš laivelių rungtį.

Pagal KMŽD informacija

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.