Bendradarbystės centre „Spiečius“ būsimiems rajono verslininkams prisistatė pirmieji mentoriai. Vienas jų – bendrovės „Daumantai LT“ vadovas, buvęs rajono meras Saulius Grinkevičius, kuris prieš porą metų ir inicijavo „Spiečiaus“ atsiradimą Kėdainiuose. Kartu su juo verslo žiniomis, patirtimis su pradedančiais verslininkais dalinsis Egidijus Žaltauskas, Kėdainių krašto kredito unijos administracijos vadovas, ir Lina Astrauskė, Koinvesticinio fondo patvirtinta privati investuotoja. Šešis mėnesius vykstanti mentorystės programa yra neatlygintina.


Padės pasiekti

„Verslios Lietuvos“ Kėdainių regiono koordinatorė Sandra Barzdienė džiaugiasi startavusia mentorystės programa Kėdainiuose, kurioje dalyvauja esminių pokyčių savo versle siekiantys verslininkai, ieškantys patarimų, kaip efektyviai vystyti verslą.

„Programos mentoriai – patyrę verslininkai, kurie konsultuos, dalinsis savo žiniomis ir programos dalyviams padės versle pasiekti geriausių rezultatų. Mentorystės progresą stebėsime susitikimų metu mūsų bendradarbystės centre“, – sakė S. Barzdienė.

Taupys laiką

Pasak tris dešimtmečius privatų verslą sėkmingai plėtojančio S. Grinkevičiaus, mentorystės programa – tai galimybė pradedančiajam verslui sutaupyti laiko išvengiant neteisingų sprendimų, galimybė suprasti, kad pradedant verslą ir atsiradus pirmiesiems sunkumams reikia nepasiduoti ir ieškoti sprendimų.

„Džiaugiuosi, kad galėsiu pasidalinti savo ilgamete patirtimi, padėti pradedantiems verslams išsigryninti savo veiklą ir jos kryptį, užsibrėžti tikslus, o svarbiausia – jų siekti ir pasiekti. Tie, kas susidūrę su pagundomis ar sunkumais nepalūžta, toliau skinasi kelią savo užsibrėžtų tikslų link – pasiekia savo“, – kalbėjo S. Grinkevičius.


Pareikalavo daug pastangų

Prieš porą metų buvęs savivaldybės meras apsilankė Alytaus ir Šiaulių „Spiečiuose“, kur susipažino su ten vykdoma veikla, dirbančiais žmonėmis. Idėja padėti būsimiems verslininkams jį taip sužavėjo, kad tuometinis rajono vadovas S. Grinkevičius dėjo visas pastangas, jog Kėdainiuose būtų įkurtas toks bendradarbystės centras.

„Centras atidarytas, todėl sutikau būti mentoriumi, nes tikiuosi, jog mano žinios ir patirtis įmonės finansų valdyme, ekonominių rodiklių ir statistinių duomenų analizėje, reklamos, rinkodaros ir pardavimų srityse padės jauniesiems mūsų verslininkams. Negaila išduoti verslo paslapčių. Reikia dalintis ir gerąja, ir blogąja verslo patirtimis. Galbūt tai padės žmonėms išvengti tam tikrų problemų“, – sakė S. Grinkevičius.

Pasiruošęs pagelbėti

Kėdainių krašto kredito unijos administracijos vadovas, mentorius Egidijus Žaltauskas turi keturiolikos metų patirtį finansų sektoriuje, puikiai išmano pradedančio ir pažengusio verslo finansavimo sritį, konsultuoja Europos Sąjungos finansinės paramos smulkiam bei vidutiniam verslui klausimais, padeda rengti verslo planus.

„Daug dirbame su Kėdainių krašto verslininkais, verslumo skatinimo fondais. Artimiausios sritys – finansavimas, verslo planų rengimas pradedantiems verslininkams, smulkaus ir vidutinio verslo atstovams. Tad mano prioritetas – naujo verslo pradžios finansavimas, verslo planų analizė. Esu pasiruošęs pagelbėti. Tikiu, kad ši mano ilgametė patirtis ir sukauptos žinios bus vertingos pradedantiems verslininkams – mentorystės programos dalyviams“, – sakė E. Žaltauskas.


Galimybė padėti

Prie mentorystės programos Kėdainiuose prisijungusi Lina Astrauskė turi sukaupusi tarptautinę patirtį, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, yra Lietuvos verslo angelų asociacijos (LitBAN) bei Kauno pramonės ir amatų rūmų narė, Koinvesticinio fondo patvirtinta privati investuotoja.

Moteris neseniai įkūrė savo įmonę ir planuoja vykdyti Lietuvoje gaminamų produktų prekybą vietinėje bei tarptautinėse rinkose.

„Dažnai susiduriu, kad tai – ne finansiniai sunkumai, bet motyvacijos trūkumas. Manau, jog reikėtų žmones motyvuoti kurti verslą, kad jie darytų tai, kas patinka ir tai ilgainiui atneš finansinę naudą. Tikiu, kad dalyvavimas šioje programoje – puiki galimybė padėti jauniems verslininkams ir motyvuoti juos siekti savo svajonių, o, esant mentore, pažiūrėti į viską kitu kampu, dalintis savo žiniomis bei jas plėsti.

Bendradarbiavimas – tai svarbi dedamoji siekiant kurti sėkmingą verslo ekosistemą. Tikiu, kad bendradarbiaudami ir padėdami vieni kitiems, galime užauginti konkurencingus verslus. Vadovaujuosi požiūriu, jog tik darydami tai, kas mums teikia malonumą, galime pasiekti puikių rezultatų, kurie atneš finansinę sėkmę“, – sakė L. Astrauskė.

Mentorei artimiausios sritys yra finansai, statybų projektai.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.