Daugiausia susirgusiųjų peršalimo ligomis – vaikai.

Rajone sparčiai daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis. Praėjusią savaitę į medikus dėl ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų kreipėsi 297 kraštiečiai – pustrečio karto daugiau nei rugsėjo pradžioje.

Sergamumo rodiklis praėjusią savaitę šoktelėjo iki 62,88 atvejų 10-čiai tūkstančių gyventojų. „Lyginant praeitos savaitės duomenis su ankstesniais, matome, kad sergančiųjų skaičius ženkliai išaugo“, – komentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kėdainių skyriaus specialistė Lolita Menčikovienė.

Didžiąją dalį sergančiųjų (net 90 procentų), kurie kreipėsi į medikus, o ne patys gydosi namuose, sudaro vaikai. Gripo atvejų dar neužfiksuota.

Peršalimo ligos praretino ir darželinukų bei mokinių gretas. Pasak Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijos direktorės Neringos Vaicekauskienės, mokytojai jau prakalbo, kad vienas kitas vaikas sirguliuoja, tačiau masiškai susirgusių klasių nėra. „Peršalimas neaplenkia ir progimnazijos darbuotojų kolektyvo, tačiau visi – ir mokiniai, ir mokytojai, dar laikomės, – optimistiškai nusiteikusi mokyklos vadovė. – Gal padeda ir tai, kad daug grūdinamės, sportuojame, turime baseiną.“

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik pastebėjo, kad šį pirmadienį į pamokas neatėjo keturios dešimtys vaikų, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad visi jie peršalo.

„Vaikai klasėse serga po vieną – du, kai kur po tris, o apskritai pastebime, kad pradinukai „laikosi“ geriau nei vyresnieji, – pasakojo direktorė. – Mano nuomone, geriausia profilaktikos priemonė nuo ligų yra grūdinimasis.“
Kaip ir kituose darželiuose, lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vaikai taip pat pradeda sirguliuoti, tačiau didelės sergamumo bangos dar nėra. Grupių patalpos šioje įstaigoje dezinfekuojamos ir oras jose valomas kvarco lempa, vėdinamos.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.