Su finansiniais sunkumais susiduriančios Kėdainių miesto ir rajono šeimos, auginančios priešmokyklinukus ir moksleivius, gali gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti. Prašymai dėl socialinės paramos mokiniams jau priimami.

Taip pat, nuo 2021 metų rugsėjo mėnesio, be atskiro prašymo pateikimo nemokamus pietus gaus visi priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai, nepriklausomai nuo šeimos pajamų.

Kur pateikti prašymą

Kaip informavo Jūratė Blinstrubaitė, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja, nuo liepos 1 iki 21 dienos jau priimta 313 prašymų dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti. „Kaip ir kasmet, reikia kreiptis į seniūniją pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą, o jeigu ji nedeklaruota – į faktinę, užpildyti prašymą ir pateikti dokumentus, susijusius su pajamomis, konkrečiai – su darbo užmokesčiu. Pažyma apie darbo užmokestį teikiama už 3 praėjusius mėnesius arba už kreipimosi mėnesį, jeigu palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė bent vieno iš šeimos narių pajamų šaltinis ar keitėsi šeimos sudėtis – priminė J. Blinstrubaitė.

Prašymą taip pat galima teikti per Socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS). Tačiau Socialinės paramos skyriaus vedėja atkreipė dėmesį į teisingą prašymo užpildymą. „Pastebėjome, kad ne visi žmonės, pildydami prašymus elektroniniu būdu, prideda pažymą apie gaunamą darbo užmokestį. Ją reikia nuskenuoti ir prisegti šį dokumentą pildant prašymą. Tuomet prašymas nebus atmestas“, – akcentavo pašnekovė.

Jūratė Blinstrubaitė, savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja, primena, kad jau priimami prašymai dėl socialinės paramos mokiniams. („Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)

Teikiant prašymą dėl socialinės paramos mokiniams, nereikia pateikti duomenų apie išmokas, gaunamas iš Socialinės paramos skyriaus, „Sodros“, Užimtumo tarnybos – šiuos duomenis Socialinės paramos skyrius turės. „Socialinės paramos skyriui reikalinga pažyma apie darbo užmokestį „į rankas“, kurią išduoda darbovietė už tris praėjusius mėnesius, arba, jei žmogus pradėjo neseniai dirbti, už vieną mėnesį. Vykdomos veiklos apskaitos dokumentus ar jų išrašus apie gautas pajamas taip pat gali teikti individualią veiklą vykdantys žmonės“, – sakė pašnekovė.

Kada galima gauti paramą?

Taip pat kėdainiečiams primenama, kad mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietus ugdymo įstaigoje) ir 80 eurų dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų dydis, arba mažiau kaip 192 eurai.

Išimties atvejais nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, tai yra, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį mažesnės kaip  256 eurų. Tokie atvejai gali būti, pavyzdžiui, liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus. Tokiu atveju socialinis darbuotojas užpildo buities tyrimo aktą, jį pateikia Socialinės paramos skyriui, įvertinus skiriama parama tiek mokinio reikmenims, tiek nemokami pietūs.

Patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, savivaldybės nustatyta tvarka mokiniams gali būti skiriama parama  ir tuomet, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 320 eurų. Tokia išimtis taikoma, kai situacija šeimoje iš tiesų labai ypatinga ir sudėtinga. Šiuo atveju yra būtinas šeimos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas.

Nemokamai pietaus ir antrokai

Šiemet nuo rugsėjo 1-osios nemokami pietūs, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, priklausys ne tik visiems priešmokyklinukams ir pirmokams, bet ir antrokams.

„Nuo liepos 1 d. pasikeitus paramos mokiniams įstatymui, plečiasi nemokamus pietus gaunančių vaikų ratas, maitinsime ir antrokus. Dėl nemokamų pietų prašymų tėvams teikti nereikia, ugdymo įtaiga suformuos priešmokyklinukų, pirmokų ir antrokų sąrašus. Į mokyklos administraciją reikia kreiptis tik norint pranešti, kad nenorite, jog jūsų vaikas gautų nemokamus pietus mokykloje“, – sakė Socialinės paramos ir skyriaus vedėja.

Tuo pačiu ji atkreipia dėmesį, kad visiems priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams, nevertinant šeimos pajamų, skiriami tik nemokami pietūs mokykloje. Tuo atveju, jeigu šeimos finansinė padėtis sunki ir pagal anksčiau išvardintas sąlygas šeima gali pretenduoti į paramą mokinio reikmenims arba nemokamam maitinimui (pusryčiams), tokį prašymą reikia pateikti atskirai seniūnijai arba per Socialinės paramos informacinę sistemą.

Nuo rugsėjo 1-osios nemokami pietūs, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, priklausys priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams. (Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.)

Apie paramą – skaičiais

 „Kėdainių rajone nuo 2020 metų rugsėjo 1 dienos nemokamą maitinimą gavo 1 778 mokiniai, iš kurių 424 priešmokyklinukai, 404 pirmokai. Nuo 2021 metų rugsėjo 1 dienos visiems antrokams teikiant nemokamus pietus nevertinant pajamų, planuojama, kad nemokamą maitinimą gaunančiųjų skaičius padidės ir sudarys apie 2 170 mokinus, iš kurių planuojama, kad nemokamus pietus gaus 400 priešmokyklinukai, 408 pirmokai, 416 antrokai“, – informavo Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, nuo rugsėjo 1 d. nemokamą maitinimą mokykloje gaus apie 125 tūkst. šalies mokinių, iš kurių apie 84 tūkst. priešmokyklinukų, pirmokų ir antrokų.

Šių metų pirmąjį pusmetį nemokamus pietus mokyklose vidutiniškai per mėnesį gavo apie 93 tūkst. mokinių (26,7 procento visų mokinių), iš kurių 58,6 procento – nevertinant šeimos gaunamų pajamų (27,7 tūkst. priešmokyklinukų ir 26,8 tūkst. pirmokų).

Šiemet socialinei paramai mokiniams skirta 39,1 mln. eurų, iš kurių nemokamam maitinimui – 33,3 mln. eurų. 2020 metais socialinei paramai mokiniams panaudota 24,4 mln. eurų, iš kurių nemokamam maitinimui panaudota 19,68 mln. eurų.

Panašios naujienos