Užuojauta nėra tai, ko visų pamirštas kaimo žmogus, senolis ar neįgalusis laukia iš įstatymų leidėjų ir vykdytojų. Į Seimą kandidatuojanti kraštietė Vilma Živatkauskienė gerai žino politikų dažnai nematomas ar nenorimas matyti socialinės atskirties problemas, o lankydamasi renginiuose ir bendraudama su žmonėmis vis labiau įsitikina pasirinkimo spalio 11 dieną vyksiančiuose rinkimuose atstovauti Liberalų sąjūdžiui teisingumu. Išgirsti poreikius ir sudaryti galimybes juos patenkinti – tokį sprendimo kelią mato pašnekovė.

Neseniai lankėtės regioninėje neįgaliųjų šventėje „Kartu mes jėga“ Kėdainiuose, kurią organizavo Kėdainių rajono paraplegikų asociacija kartu su partneriais. Ar įspūdžiai – tik šventiniai?

– Toks renginys – puiki galimybė pamatyti, kokie šaunūs šie žmonės, kokius nuostabius darbus jie kuria. Neturėdami galimybės dalyvauti tokiuose renginiuose, mugėse, jie taip ir liktų užsidarę namuose. Labai svarbu juos palaikyti. Puiku, kad rašomi projektai, skiriamas finansavimas, suteikiama galimybė neįgaliesiems dirbti ir užsidirbti. Manau, tokie renginiai atkreipia visuomenės dėmesį. Svarbu išsiaiškinti žmonių su negalia poreikius, kurie yra specifiniai, neretai jiems reikia specifinių dalykų, kurie kainuoja daug ir tai gali labai apriboti integraciją į visuomenę.

 Kokius poreikius dažniausiai išsako negalią turintys žmonės?

– Nors deklaruojama, kad viešoji aplinka pritaikoma judėjimo negalią turintiems žmonėms, tai nėra Lietuvoje visiškai išspręsta problema. Vežimėlyje sėdinčiam žmogui ne visur įmanoma patekti į įstaigas, kavines, turizmo objektus. Ne visur pritaikyti viešieji tualetai, nėra tinkamų, savaime atsidarančių, durų. Panorėję pakeliauti po Lietuvą, jie taip pat dar susiduria su nepritaikytais turizmo objektais.

„Labai svarbu palaikyti kuriančius žmones, suteikti jiems galimybę dirbti ir užsidirbti , – teigia į Seimą kandidatuojanti V. Živatkauskienė.
 

Kokias problemas ir galimybes jas spręsti išskirtumėte?

– Nors galimybės rašyti projektus ir gauti finansavimą veikloms yra, bet kiekviename projekte svarbiausia – žmonės. Trūksta dalyvaujančių šiuose projektuose, padedančių juos vykdyti. Pavyzdžiui, Tiskūnuose kuriamas socialinių paslaugų centras, bet žmonės baiminasi įsipareigojimo išlaikyti etatus, jei nebus besinaudojančių paslaugomis. Jei mieste šie reikalai pajudėję į priekį, tai kaimiškose vietovėse sudėtingesnė situacija. Žmonės su negalia, senoliai gyvena atokiai, dažnai negali patys pasirūpinti elementariais poreikiais. Jų mobilumas ribotas, pasiekti paslaugas, pabendrauti su kitais neįgaliaisiais jiems neįmanoma. Atskirties problemą spręstų kompiuterinės technologijos, bet nėra kam nuvažiuoti pas tą žmogų ir pamokyti jomis naudotis. Tad jie tiesiog dažnai ir lieka vieni, negirdimi su savo problemomis. Reikia skirti daugiau dėmesio kaimo neįgaliesiems, plėsti paslaugų spektrą regionuose. Šią problemą padėtų spręsti paslaugų centrų kūrimas regionuose, savivaldybės pagalba perkant paslaugas, užtikrinant etatų išlaikymą.

 „Politinė reklama bus apmokėta iš LR Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 61“

Panašios naujienos

7 Responses

 1. Laima

  Vilmos Živatkauskienės išsilavinimas, vertybės, požiūris į mums svarbius klausimus kalba patys už save. Tokių žmonių trūksta Seime. Mes galime eiti į priekį su ponia Vilma.

  Atsakyti
 2. Jonas

  Liberalai visai puolė, bnegi žinomų žmonių, kurie bent kokią atsvarą Kaminskui turėtų, jie neturi? Reikėjo patį Grinkevičių leist, dar kąžką iš žinomų žmonių, kad bent atsvarą turėtų, nes dabar triuškinamai prakiš ir tiek. Kam dar pos politinės reklamos ir žaidimai, jei niekas nepažįsta tos Živatkauskienės.

  Atsakyti
  • ???

   Taip, Kaminską labai puikiai prisimena pacientai nuo kyšių ėmimo laikų ligoninėje, bet tik ne nuo darbo seime.

   Atsakyti
 3. Rita

  Kazkada kazkuo gal ir bus Vilma, geras zmogus nieko nereiskia. Ji nezinoma ir tiek, nuliukas. Nera taves Rinkos aiksteje, taves nera niekur 🙂 tokia tiesa

  Atsakyti
  • Roma

   Mieloji, jūsų mentalitetas atitinka,, rinkos“liokajaus mąstymo būdą. Matau jums patinka dp vermišeliai, kuriuos šita šutvė jums kabina ant ausų. Sėkmės šlemšti. Eikite į Rinkos aikštę, tuoj prasidės,, Riumka vodki na stolie’ ‘koncertas

   Atsakyti
 4. Birutė

  Liberalų sąjūdžio kandidatę į Seimą daug kas pažįsta, kaip aktyvią visuomenininkę. Jinai yra arti žmonių. Mato galimybių vystyti socialinius verslus kaimo bendruomenėse, yra už dirbantį ir kuriantį žmogų. Taip, Liberalų Sąjūdis nemėto šiukšlių iš kažkokio lėktuvėlio, nerengia baliukų sau su,, laskovyj maj“…
  Nukreipti visą dėmesį į smegenų plovimą, kad tik į valdžią, bet kokia kaina, kad tik prie lovio arčiau tai čia dp devizas.
  Vilma Živatkauskienė – jėga!!!!! Liberalų Sąjūdis taip pat.

  Atsakyti
 5. Tik vienas žmogus, nukentėjęs vokelių istorijoje Dalia Budrevičienė yra tikrai žinomas Lietuvoje. O kiek tokių, kurie nukentėjo nuo dp buržujų šutvės. Tragedija. O kiek žmonių liko nuskriausti iki gyvenimo pabaigos, gaudami apverktiną pensiją. Valstybė padeda, kad žmogus badu nenumirtų iš visų sąžiningai mokančių mokesčius mokėtojų pinigų. O šitie kyla, kaip,, feniksas iš pelenų “.
  Kai reikėjo duomenų Sodrai dėl pensijos, nuėjusi į servise įsikūrusią Vikonda, darbuotoja vartydama krūvą dokumentų, pasakė:,, jūsų pavardės čia net nėra “. Ir likau it musę kandus.Tai faktas, kad buvo vedama dviguba buhalterija,, Josvainių Agrofirmoje“, kuri priklausė Vikondai. ŠLYKŠTYNĖS. O dirbo tokia,, sąžininga’ ‘vyriausia buhalterė.
  Dar kyla buržujai, kaip feniksas iš pelenų. Perėjūnų partija kavokitės po pernykščiais lapais. Kokie asilai gali už dp balsuoti neįsivaizduoju… Už tai sako šitas ponas iš rusijos:,, tikimybė laimėti priklauso nuo Dievo’ ‘.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.