Ateinantį sekmadienį, rugpjūčio 28 d., 15 val. kėdainiečiai kviečiami atvykti į Rotušės kiemelį, kur vyks smuiko ir bajano virtuozų iš Ukrainos „YeS Duet” koncertas, skirtas Kėdainių žydų bendruomenės atminimo dienai. Bus proga pasiklausyti hebrajiškų melodijų bei ukrainiečių kompozitorių kūrinių.

„YeS Duet” – tai instrumentinis duetas iš Ukrainos, kuriame groja du Mukačevo valstybinio universiteto (Užkarpatės sritis, Ukraina) dėstytojai – bajanistas Jevgenijus Musijetsas (Євгеній Мусієць) ir smuikininkas Serhijus Dobošas (Сергій Добош). Platų „YeS Duet” repertuarą sudaro Vivaldžio, Bacho, Mendelsono, Sarasatės ir kitų kompozitorių klasikiniai kūriniai, šiuolaikinės kompozicijos bei muzika iš kino filmų, taip pat pasaulio tautų muzika, kurioje ypatingą vietą užima žydiškos melodijos.

Per penkerius gyvavimo metus „YeS Duet”, be Ukrainos, jau 5 kartus koncertavo Izraelyje, 4 kartus Suomijoje ir Baltijos šalyse, taip pat Vokietijoje, Lenkijoje ir Slovakijoje. Kolektyvas yra įrašęs dvi kompaktines plokšteles: „Life-bringer” ir „From Dark to Light”, o specialiai koncertiniam turui Lietuvoje yra išleista kompaktinė plokštelė „Prayer for Peace”, kurioje skamba gražiausi anksčiau išleistuose albumuose įrašyti kūriniai.

Abu atlikėjai – išskirtinės asmenybės

Jevgenijus Musijetsas yra penktos kartos bajanistas. Būdamas 4-erių metų jis pradėjo mokytis groti pas savo senelį, o 5-erių jau pasirodė scenoje. Pirmąjį solinį koncertą Jevgenijus grojo būdamas 7 metų. Baigė Užgorodo muzikos koledžą. Aukštąjį išsilavinimą (bakalauro ir magistro laipsnius) įgijo Mukačevo valstybiniame universitete. Jis – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas. Yra įrašęs kompaktinę plokštelę „Revelation”.

Smuikininkas Serhijus Dobošas baigė specializuotą gabių vaikų mokyklą Lvive. Po to įgijo aukštąjį išsilavinimą Lvivo nacionalinėje muzikos akademijoje. Mokytis groti smuiku pradėjo būdamas 8 metų. 9-erių grojo pirmąjį rečitalį, o jau būdamas 15 metų koncertavo Lvivo filharmonijoje su simfoniniu orkestru. Grįžęs namo į Mukačevą, pradėjo plačią kultūrinę veiklą, grojo daugybėje koncertų, televizijos laidose, sukūrė Mukačevo styginių kvartetą ir styginių kamerinį orkestrą. Be muzikos, jis parodė gebėjimus kaip estrados artistas, taip pat išleido poezijos ir esė rinkinį „Skirta ieškantiesiems” (ukrainiečių kalba).

Šių atlikėjų koncertas, kurį organizuoja Kėdainių krašto muziejus, yra nemokamas. Atėję į renginį pagerbsite ne vien koncertuojančius ukrainiečius, bet ir Kėdainiuose ilgus metus gyvenusios žydų bendruomenės atminimą.

Koncertas Kėdainiuose yra turo per Lietuvą „Malda už taiką“ bei jubiliejinės mūsų miesto šventės dalis.

Parengta pagal renginio organizatorių inf.

Panašios naujienos