Kėdainių moterų LIONS klubo narės Dotnuvos slaugų namams padovanojo išskirtinę ir originalią dovaną – specialias dėžes daržovių darželiui įrengti. Gyventojai, gavę dovaną, nieko nelaukė, suskubo sodinti pačių įvairiausių sėklų ir daigelių ir štai, birželio pradžioje, čia jau žaliuoja įvairūs žolynėliai.

Naujuoju statiniu džiaugiasi visas namų kolektyvas. „Mintis apie panašų darželį mūsų galvose sukosi dar pernai metais. Norėjome, kad dar galintys vaikščioti gyventojai turėtų užsiėmimą ir ateitų ne tik pasižiūrėti į augančius žolynus, bet ir patys juos prižiūrėtų ir puoselėtų. Juk tai yra tam tikra užimtumo forma“, – teigė Vytautas Gogaitis, slaugos namų vadovas. Jis teigė, kad Kėdainių moterų LIONS klubo narės šiais metais surado finansinių galimybių ir prisidėjo prie reikiamų medžiagų įsigijimo.

Žolynų priežiūra – malonus laisvalaikis

Pasak direktoriaus, į darželio įrengimo darbus įsitraukė nemažai kolektyvo: ir darbuotojų, ir gyventojų.

„Du namų gyventojai vyrai padėjo vežti žemes, socialinės darbuotojos padėjo pasodinti sėklas bei daigelius. Čia jau auga pomidorai, ridikėliai, svogūnai, petražolės, šalavijai. Tiesa, mums svarbiausia ne derliaus gausumas. Norime, kad žmonės prisimintų savo jaunystę, darbus daržuose, pasižiūrėtų į daržoves ir prisimintų savo pačių namų kaimišką aplinką“, – kalbėjo V. Gogaitis.

Norėjome, kad dar galintys vaikščioti gyventojai turėtų užsiėmimą ir ateitų ne tik pasižiūrėti į augančius žolynus, bet ir patys juos prižiūrėtų bei puoselėtų. Juk tai yra tam tikra užimtumo forma.

Dotnuvos slaugos namų vadovas Vytautas Gogaitis

Vienas iš darželiu besirūpinančiųjų – Dotnuvos slaugos namuose gyvenantis Leonas. Vyras ir žolytes išravi, ir per karščius gležnus augalėlius palaisto. „Dabar nekantriai laukiame derliaus, kas išaugs. Ragausime, valgysime“, – šyptelėjo namų gyventojas, kuriam darželio priežiūra yra maloni laisvalaikio pramoga.

Padėjo penkiems senelių namams

Naujuoju statiniu džiaugėsi ir moterų LIONS klubo narės, turėjusios galimybę praskaidrinti senelių laisvalaikį.

„Į mus kreipėsi Dotnuvos slaugos namų socialinė darbuotoja su prašymu padėti įrengti darželį: mes pagalvojome, kad senyvo amžiaus žmogui reikia, kad kažkas jo akį džiugintų. Žinoma, iš šio daržo labai daug neprivalgysi, daug daržovių nepavyks užsiauginti, tačiau visiems tiems senukams, auginusiems daržus jaunystėje, šis darželis taps tikra atgaiva sielai, širdžiai. Mūsų LIONS klubas spėjo paremti visus penkis senelių namus, esančius Kėdainių rajone ir kiekvienam jų padovanojome to, ko jiems tuo metu labai reikėjo. Klubo vardu labai džiaugiuosi, kad bent maža dalimi galėjome prisijungti prie slaugos namų gražios idėjos įgyvendinimo“, – šypsojosi Rasida Adomavičienė, praėjusios kadencijos klubo LIONS vadovė. Ji pridūrė, kad graži draugystė su Dotnuvos slaugos namais tęsis ir toliau.

Dėkingi geradariams

Senelius prižiūrinti įstaigos aplinka yra papuošta ir kitomis geradarių dovanomis.

„Močiutėlės, kuri gyveno pas mus, dukra Rima, nors jos mamytės jau nėra gyvųjų tarpe, iki šiol su mumis palaiko ryšius ir šiais metais padovanojo gražuolių gėlių, kurios puošia mūsų pastato fasadinį įėjimą. Kiek žinau, jau netrukus ji padovanos ir savo rankomis darytą vazą, kurioje žydės pasodintos gėlės. Viena draudimo įmonė mums padovanojo maumedį, sulaukiame ir kitų pavienių iniciatyvų – dovanų augalais. Labai džiugu, kad atsiranda žmonių, norinčių mums padovanoti tokių puikių dovanų, Esame jiems visiems labai dėkingi“, – padėkos žodžius tarė Jolanta Norvilienė, slaugos namų socialinė darbuotoja.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.