Praėjusį šeštadienį Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštė buvo kaip niekad gyva – čia vyko jau antrasis respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“, kuriame dalyvavo net 500 jaunųjų atlikėjų.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius nepraleido progos apsilankyti festivalyje bei asmeniškai padėkoti jo sumanytojai Daivai Makutienei (antra iš dešinės).

„Skambantys perliukai“ – tai pirmasis festivalis šiais metais, vykęs Kėdainių senamiestyje. Planuojama, kad senojoje miesto dalyje šį sezoną įvyks dar šeši įspūdingi meno renginiai.

Dainas skyrė Lietuvos šimtmečiui

Šio, antrojo respublikinio vaikų ir jaunimo muzikos festivalio sumanytoja ir organizatorė Daiva Makutienė sakė besidžiaugianti, kad festivalio dieną oras pasitaikė kaip niekada puikus, be to, atvyko daugybė muzikos kolektyvų bei solistų iš pačių įvairiausių šalies kampelių.

„Labai džiaugiuosi šia gražia, saulėta diena – festivalio dainos skambėjo ne lyjant lietui, o esant tokiam gražiam orui. Pasiruošimo festivaliui darbai truko labai ilgai, tačiau ši diena visus sunkumus nusvėrė. Iš viso išgirdome ir pamatėme 47 kolektyvų ir 30 solistų pasirodymus. Turėjome išsikėlę tikslą sudainuoti 100 dainų, kurias skyrėme Lietuvos valstybės šimtmečiui. Žinoma, mes nepamiršome ir mūsų mamyčių – dalį koncerto dedikavome motinoms ir vaikų atliekamos dainos skambėjo būtent joms“, – šypsojosi geros nuotaikos niekada nestokojanti D. Makutienė.

Linkėjo tapti tarptautiniu festivaliu

Pirmuoju šio sezono festivaliu džiaugėsi ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, nepraleidęs progos pasižiūrėti vaikų pasirodymų.
„Tai jau antrasis popchorų festivalis, kuris šiemet tarsi atidarė vasaros sezoną. Iš viso pas mus šiais metais senamiestyje bus organizuoti net septyni tokie festivaliai. Džiaugiuosi, kad ši vaikų popchorų idėja tęsiama jau antrus metus, todėl dėkoju gerbiamai Daivai, kad jos entuziazmas duoda puikių rezultatų. Šiais metais festivalis yra gausesnis dalyvių, festivaliui, žinoma, suteikia žavesio bei šventiškumo ir sutvarkyta Didžiosios Rinkos aikštė. Stebėdamas šį šurmulį, tokią gausybę vaikų pasirodymų nenustebčiau, kad po poros metų „Skambantys perliukai“ taps ir tarptautiniu festivaliu“, – išreiškė viltį rajono vadovas.

Dėkojo rėmėjams

Apie galimą festivalio augimą prakalbo ir D. Makutienė. „Vos per metus festivalio dalyvių skaičius išaugo dvigubai: praėjusiais metais dalyvavo 250 dainininkų, šiai metais – net 500. Galbūt kitais metais renginys truks net dvi dienas! Labai norėjau, kad renginys paliktų ryškius prisiminimus ne tik man, bet ir atvykusiems kolektyvams, jų vadovams. Noriu padėkoti Kėdainių rajono savivaldybei už prisidėjimą bei finansavimą, už jų paskatą, kad reikia šito renginio, norą, kad vaikai atidarytų vasaros sezoną Didžiosios Rinkos aikštėje. Noriu padėkoti ir tėveliams bei aštuonioms „Perliukų“ mamytėms savanorėms, kitiems talkininkams – iš viso mūsų komandą sudarė 22 nariai. Žinoma, labai nuoširdžiai dėkoju ir visiems rėmėjams, be kurių nebūtų įvykęs šis renginys“, – nuoširdžius padėkos žodžius tarė D. Makutienė.

Kėdainius atstovavo trys kolektyvai: Kėdainių KC „Skambantis Perliukas“, Kėdainių KC „Perliukai“ ir vaikų popchoras „Sapnas“ iš Nociūnų. Chorai pristatė visiškai naujas dainas.
Renginį vedė D. Makutienės ugdytinės grupė „eMdžeJ“ (Vytautė Makutytė ir Reda Jonikaitė), joms kompaniją palaikė Povilas Neliupšis ir Povilas Jonikas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.