Praėjusių metų pabaigoje pasirodė pranešimų, kad mieste eismas tapo gerokai saugesnis, mat trys perėjos pasidarė geriau matomos ir net juntamos. 

Kad trys Kėdainių J. Basanavičiaus gatvės perėjos dar prieš Kalėdas tapo saugesnės, garsiai pranešta metų sabdūroje, tačiau tuo pasigirta nebaigus projekto, o praslydimo dangos nubyrėjo nepraėjus nė mėnesiui.

Kad trys Kėdainių J. Basanavičiaus gatvės perėjos dar prieš Kalėdas tapo saugesnės, garsiai pranešta metų sabdūroje, tačiau tuo pasigirta nebaigus projekto, o praslydimo dangos nubyrėjo nepraėjus nė mėnesiui.

Ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji pastebėjo akivaizdžius pokyčius dalyje pagrindinės J. Basanavičiaus gatvės: netoli Ramybės skvero, ties „Senukų“ prekybos centru bei Specialiąja mokykla perėjos tapo gerokai šviesesnės, pastačius naujus apšvietimo įrenginius, ir jų dangos prieigas „papuošė“ specifiniai raudoni kilimai, kurie padengti šiurkščia antislydimine danga.
Specialistų teigimu, tokia danga dėl pasikeitusios spalvos ne tik atkreipia vairuotojų dėmesį, bet dėl savo grublėtumo pagerina sukibimą su keliu, tad esant būtinybei sutrumpina stabdymo atstumą.
Niekas nedrįs ginčytis, kad tokios priemonės nereikalingos, tačiau kyla klausimas, kada reikia tvarkyti kelius, kad darbų nereikėtų perdaryti.
Kėdainiečiai savo kailiu patyrė, kad skubos darbą reikės perdaryti. Minėtoji saugumą garantuojanti antislydiminė danga buvo paklota jau prasidėjus žiemai, tad po mėnesio ji pradėjo byrėti ir ne vienoje vietoje tiesiog nusitrynė. Ne vienam miestelėnui kyla klausimas, ar esame tokie turtingi, kad darbus reikia perdaryti po keletą kartų. Galbūt vietoj antrojo saugos kilimo perklojimo numatytose vietose jį buvo galima patiesti kitur ir dar kelias perėjas padaryti saugesnes.
Valstybinės įmonės „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnybos inžinieriaus Tomo Glebavičiaus teigimu, saugesnėmis padaryti buvo pasirinktos tos Kėdainių perėjos, kuriose dažniausiai nutinka įvairūs incidentai. „Akivaizdu, kad dėmesio ir priemonių saugumui keliuose niekada nebus per daug. Tai, kas daroma Kėdainiuose, yra naudinga ir turėtų sumažinti nelaimių keliuose skaičių. Tik gaila, kad tas darbas skubotas. Reikia pripažinti, kad objektas dar nėra priduotas, tad darbų vykdytojai turės ištaisyti klaidas“, – sakė inžinierius.
Šios saugaus eismo programos, vykdomos visoje šalyje, užsakovas yra Lietuvos automobilių kelių direkcija, ji ieško vykdytojų ir priims pastarųjų darbą.
Saugumo projektą Kėdainiuose įgyvendinusios ir perėjų prieigas raudonąja antislydimine danga dengusios Vilniuje įsikūrusios uždarosios akcinės bendrovės „Gatas“ atstovai nebuvo linkę komentuoti darbų kokybės Kėdainiuose ir paklausus apie per mėnesį nusitrynusią dangą atsakė labai lakoniškai: „Projektas dar vykdomas. Kai jis bus baigtas, kėdainiečiai turės puikiai apsaugotas perėjas.“

Panašios naujienos