Kaip pranešė AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai Daiva Paulauskienė, lapkričio 1-osios dienos duomenimis Kėdainių miesto ir rajono gyventojų skola sudaro 971 tūkst. eurų. Nors įsiskolinimą pavyko sumažinti 26 tūkst. eurų, 10 proc. vartotojų išlieka neįvykdę savo įsipareigojimų šilumos tiekėjui.

AB „Panevėžio energija“ Kėdainių rajone šiluma aprūpina 12 tūkst. 123 vartotojus, tiekdama šilumą butams, įmonėms bei įstaigoms. Iš jų apie 1200 vartotojų – skolingi. Pasak D. Paulauskienės, gyventojų skolų dydžiai įvairūs, kai kurie netgi siekia iki kelių tūkstančių eurų. Šiuo metu teismas priteisęs apie 88 proc. visų gyventojų skolų, kurių išieškojimą vykdo antstoliai.

„Pradžioje gyventojus įspėjame, kartu su sąskaitomis atsiųsdami priminimus apie įsiskolinimą. Su didžiąja dalimi skolas sukaupusių vartotojų stengiamės bendrauti, norėdami išsiaiškinti kokios jų galimybės skolas grąžinti: sudarome skolų grąžinimo grafikus, pasirašome vekselius.

Tik tuomet, kai nepavyksta atrasti bendro susitarimo, teikiame žinias apie sukauptą įsiskolinimą teismams, taip pat vykdome karšto vandens atjungimą. Už šilumą skolas sukaupę gyventojai turėtų atkreipti dėmesį, kad laiku neįvykdžius įsipareigojimų papildomai išauga teismo išlaidos ir mokesčiai antstoliams už skolų išieškojimą.

Tad ragintume nedelsti ir atsikratyti skolų, kad nereikėtų mokėti papildomai. Taip pat patartume savo vartotojams, norintiems išvengti įsiskolinimų, išsiaiškinti dėl teisės į kompensaciją už šilumą ir karštą vandenį, kreipiantis į Kėdainių rajono savivaldybę,“ – ragino D. Paulauskienė.