Skinderiškio parke jau galima pasigrožėti įspūdingųjų magnolijų žydėjimu. Šiuo metu Lietuvoje madinga vykti į augalų žydėjimo renginius, tad praleisti mūsų krašte vykstančio magnolijų žydėjimo nevertėtų.

Ilgąjį šventinį Velykų savaitgalį parkas buvo pilnas žmonių, norinčių ne tik pasigrožėti magnolijomis, bet ir pasivaikščioti po pavasarėjančią gamtą. Šiuo metu yra netgi specialiai organizuojamos norinčiųjų atvykti į parką ekskursijos. Taigi, atvažiuoja ne tik pavieniai žmonės, bet ir pilni lankytojų iš kitų Lietuvos miestų autobusai.

Buvusio Skinderiškio dvaro ir kaimo vietoje, dviejų geografinių kraštovaizdžių – Žemaičių aukštumos ir Vidurio Lietuvos lygumos – susidūrimo vietoje įkurtas Skinderiškio dendrologinis parkas.

Parkas pasižymi itin didele sumedėjusių augalų rūšių, veislių, taksonų įvairove – čia auga apie 1 300 rūšių, porūšių, varietetų, formų ir veislių medžių, krūmų, lianų, iš jų apie 150 spygliuočių ir 1 150 lapuočių taksonų. Tai viena gausiausių dendrologinių kolekcijų Lietuvoje.

Skinderiškio parke pasirinktas geografinis išdėstymas – lankytojai gali palyginti skirtingų geografinių regionų ir žemynų florą. Šalia įvairios ir turtingos dendrologijos kolekcijos parke galima išvysti ir daugybę riedulių – ledynmečių pėdsakų mūsų krašte.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.