Nekilojamojo turto portale buvo pasirodęs skelbimas apie parduodamą Kalnaberžės dvarą Kėdainių rajone. Skelbimas apie pardavimą buvo paskelbtas spalio 7 dieną, o šiuo metu jis jau negaliojantis. Kaip pranešė „Verslo žinios“, pasibaigus valstybės valdomo Turto banko skelbtam aukcionui Kalnaberžės dvaras Kėdainių rajone netruko atsirasti nekilnojamojo turto (NT) skelbimų portaluose su nemažu antkainiu. Pardavinėti dvarą aukciono laimėtojas suskubo dar nebaigęs sandorio su valstybe.

Skelbime nurodyta kaina – 199 tūkst. eurų. Dvaro kompleksą Turto banko paskelbtame aukcione naujasis savininkas įsigijo už 20 tūkst. eurų didesnę nei pradinė kainą – 73 tūkst. eurų. Aukcionas vyko rugsėjo mėnesį.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė Turto banko Komunikacijos skyriaus vadovas Karolis Vaitkevičius, šis sandoris dar nėra baigtas – aukciono laimėtojas už objektą dar neatsiskaitė.

„Bet kokį turtą įsigijęs asmuo yra laisvas su juo elgtis savo nuožiūra. Tokių atvejų, kai aukcione įsigytą turtą bandoma iškarto parduoti yra, tačiau tai labiau pavienės istorijos.

Tokių perpardavimo istorijų būdavo kur kas daugiau prieš atsirandant elektroninėms varžytinėms. Tada varžymasis aukcionuose vykdavo gyvai, dalyviai  galėdavo susitarti dėl perkamų objektų ir pan.

Dabar, parduodant turtą elektroninėse varžytinėse, varžymasis vyksta anonimiškai, o pradinę kainą nustato nepriklausomi rinkos vertintojai, tad jau pradinė objekto kaina yra artima rinkos kainai.

Turto bankas taip pat deda papildomas pastangas viešinti aukcionus, mat aktyvus varžymasis dėl objektų didiną jų įsigijimo kainą. Atkreiptinas dėmesys, kad dalyvauti aukcionuose gali visi norintys lietuvišką banko sąskaitą turintys asmenys. Dalyvavimas varžytinėse yra paprastas, o aukcionuose galima rasti išskirtinių objektų, kurių rinkoje nėra daug – dvarų, poilsio namelių pajūryje, nekilnojamojo turto Neringoje ir panašiai“, – teigė K. Vaitkevičius.

Skelbimo autorius, skelbdamas apie parduodamą dvarą, rašė, jog naujam savininkui vidų tektų įsirengti savo nuožiūra: „Įrengimui yra galimybė gauti ES, Kultūros paveldo arba Kėdainių savivaldybės finansavimą, nurodžius veiklos sritį ir suderinus projektą. Šalia dvaro dar galima įsigyti 4 ha žemės plotą su menkaverčiais statiniais, kurie šiuo metu priklauso Kėdainių savivaldybei. Taigi atkurti ir išpuoselėti garsaus dvaro dvasią –- visos įmanomos galimybės. Kaina gana patraukli, tereikia entuziazmo ir užsidegimo šia nekasdieniška idėja.“

Kalnaberžės dvaro kompleksą sudaro 5 statiniai ir jų dalys: išlikę beveik 507 kv. m ploto pagrindiniai rūmai (administracinis pastatas), 982 kv. m ploto mokyklos pastato liekanos, 495 kv. m ir 570 kv. m ploto ūkiniai pastatai bei 72 kv. m ploto kiemo rūsys. Dvarą supa XIX a. viduryje įkurtas parkas.

Parduotam dvaro kompleksui priskirtas nuomojamas 13,7 ha žemės sklypas.

Kalnaberžės dvaro sodyba yra įtraukta į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Pirmą kartą ši vietovė minima dar kryžiuočių kronikose 1371 m. Dvarą prieš keletą metų valstybė buvo susigražinusi iš privačių asmenų, kurie objekto išsaugojimu nepasirūpino, o 2017 m. buvo pradėti sodybos rūmų stogo ir fasadų tvarkymo darbai.

Panašios naujienos