Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvės gale, prie prekybos centro „Moki–Veži“, turiu sodybą. Savo teritoriją apsišienaujame. Aplink – valdiška žemė. Gyvenam kaip džiunglėse, apaugę žolėmis… Rašiau laiškus miesto merui su prisegtomis nuotraukomis, bet niekas nereaguoja… Su didele baime laukiame pavasario, kai vėl prasidės žolės deginimo sezonas….

Kėdainietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi)

Kėdainių miesto seniūnijos seniūno pavaduotojo Juozapo Kanišausko komentaras:

Jeigu kalbame apie tą patį sklypą, už garažų ir „Moki–Veži“ kairėje, faktiškai ta žemė yra kaip ir niekieno, tai mes jį šienavome, šiemet – du kartus. Tačiau žolė, ypač piktžolės, želia šiemet labai greitai, joms pakanka drėgmės, todėl darbų ne tik Kėdainių, bet ir kaimiškosioms seniūnijoms yra daug.

Pasak seniūno pavaduotojo, dabar prasidėjo laikotarpis, kai galima genėti medžius, skiriamas didelis dėmesys lajų kėlimui. Daug darbų reikės atlikti miesto parke, kuriame yra išvirtusių medžių.

„Darbo rankų, kaip visada, nėra per daug, faktiškai – neužtenka. Atlyginimai nėra dideli, pasirinkimas žmonių nedidelis. Yra problemų, bet stengiamės, kiek galime“, – kalbėjo seniūno pavaduotojas. Pasak jo, technikos šienavimui pakanka. Centrinėje, J. Basanavičiaus, miesto gatvėje žolę pjauti seniūnija turi tris kartus per mėnesį, tačiau yra gatvių, kur šienauti priklauso kartą per mėnesį.

„Kalbant apie Kėdainius ir kėdainiečius, bėdų yra. Visi fotografuoja ir siunčia, ką mato blogo. Tai sūpynė nulaužta, tai medis, tai išardytos trinkelės, ar prie suoliuko akmenys nuspardyti. Gaila, kad nematome, kas tai daro, būtų gerai, kad kas nors užfiksuotų bloga darantį ar šiukšles ne vietoje dedantį. Padarinius šaliname iš seniūnijos lėšų, tačiau miesto nemaža teritorija, tą pačią dieną nespėjame. Šiuo metu daug kur prie atliekų konteinerių statomos kameros, tačiau yra kita bėda – žmogus atnešė, ne vietoje numetė, o atpažinti, kas tai padarė, yra sudėtinga“, – pasakojo J. Kanišauskas.

One Response

  1. Gintas

    Sakot atlyginimai nedideli, tai kas dirbs suprantu…o tai kaip Seniūnija turėjo iš ko sumokėti komunalinius mokesčius Vilniaus bendrovei (Skonglio 23A),kurių pati neskubėjo susimokėti? Atsiimkit, mokėkit normaliai ir bus kam dirbti. Ne čia… už penkis centus dirbti, nifiga…

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.