Rugsėjo 21-ąją į Kėdainių cukraus fabriką atvežti pirmieji cukriniai runkeliai davė startą šiųmečiam bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ darbymečiui.

Pirmieji šiųmečio derliaus cukriniai runkeliai Kėdainių cukraus fabriką pasiekė rugsėjo 21-ąją.

Pirmieji šiųmečio derliaus cukriniai runkeliai Kėdainių cukraus fabriką pasiekė rugsėjo 21-ąją.

Šįkart saldžiųjų šaknų perdirbimas pradėtas vėliau negu ankstesniais metais.
„Startavome maždaug savaite vėliau negu pernai dėl objektyvių priežasčių. Fabrikas jau seniai pasiruošęs priimti ir perdirbti runkelius, tačiau norėjome, kad jie dar kiek paaugtų. Puikiai žinome, kad šiųmetė vasara runkelių augintojams negailėjo išbandymų. Sėjai trukdžių pavasarį gamta neatsiuntė, tačiau vėliau būta nerimo: buvo gana vėsūs orai iki liepos, o tada driokstelėjo sausra. Stebėdami laukus matome, kad šaknys yra mažos, tačiau labai cukringos. Rugpjūčio pabaigoje atliekant tyrimus nustatėme, kad daugelio runkelių cukringumas siekia 19,5 procento, o tai yra ženkliai daugiau už 16 procentų bazinį cukringumą“, – sakė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris. Jo teigimu, šiek tiek vėlintas runkelių perdirbimas ir dėl to, kad derlius prognozuojamas mažesnis, tad darbai bus baigti kaip ir ankstesniais metais. Be to, per sausrą žemė buvo taip perdžiūvusi, kad runkelių tiesiog būtų buvę negalima iškasti, jei tai būtų reikėję daryti rugsėjo pradžioje. „Prasidėjus lietui, žemė lengvai atmirko, tad kasimas pasidarė paprastesnis ir patogesnis. Ne kartą susitikę su žemdirbiais kalbėjome, kas bus su kasimu, jei drėgmės nesulauksime. Panašu, kad bent šioje vietoje gamta atsigręžė į mus“, – sakė S. Mozeris.

„Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris tikisi, kad net neužauginus rekordinio derliaus cukraus bus pagaminta pakankamai.

„Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris tikisi, kad net neužauginus rekordinio derliaus cukraus bus pagaminta pakankamai.

Pastarosiomis dienomis gana dažnai lyjant runkeliai sparčiai pradėjo augti. Jie gauna ir taip reikalingos drėgmės, ir saulės, ir šilumos. „Tikimės, kad mūsų partneriams, žemdirbiams pavyks įvykdyti įsipareigojimus, nepaisant to, kad šįmet derlius bus tikrai ne rekordinis ir mažesnis už pernykštį. Turime vilčių, kad pasieksime bent pastarųjų penkerių metų vidutinį rezultatą – apie 58 tonas runkelių iš vieno hektaro“, – sakė S. Mozeris.
Bendrovei „Nordic Sugar Kėdainiai“ žaliavas tiekia 361 runkelių augintojas. 70 procentų iš jų – Kėdainių krašto žemdirbiai.
Fabrikas naująjį sezoną pasitiko su šiokiomis tokiomis permainomis. „Turime pokyčių runkelių priėmime. Bendru sutarimu nusprendėme mažiau pjauti runkelio kerpę, taip daugiau sulaukiame žaliavos ir daugiau galime pagaminti cukraus. Be to, nemažai investavome į gamybą, gaminsime cukrų stambesniais kristalais, gerinsime cukraus kokybę. Taip pat tvarkėme kelius ir aikšteles“, – pasiruošimą sezonui apžvelgė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius.
Šiųmetį cukrinių runkelių derlių gamybininkai planuoja perdirbti iki kitų metų sausio 2 dienos.
Ar planus pavyks įgyvendinti, parodys laikas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.