Pasitinkant Tarptautinę mokytojo dieną ir įžengiant į 32-uosius veiklos metus, Kėdainių dailės mokyklos MINI galerijoje penktadienį atidaryta dailės mokytojų kūrybinių darbų paroda.

„Šios tradicinės parodos tema šiais metais – „Miniatiūra“, o darbai, kaip ir kasmet, įvairūs bei unikalūs“, – atidarydama parodą sakė Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė.

Dailės mokyklos MINI galerijoje eksponuojami dvylikos autorių kūriniai. Sukurtuose darbuose atsispindi mokytojų asmenybės, jausmai, pamėgta tema, medžiagos bei technika. Kiekvieno jų sukurta miniatiūra – tai atskira istorija, kurią sukurti įkvepia gamta, architektūra, kelionės, M. K. Čiurlionio poezija, sapnai ar tiesiog noras paeksperimentuoti su technikomis, temomis.

O visa tai parodoje susipynė į įvairiausius piešinius, tapybos, tekstilės, fotografijos, grafikos, juvelyrikos, kompiuterinės grafikos ir kitus darbus. Štai rudenėjančios gamtos grožį ir melancholiją savo darbuose perteikė mokytoja Eligija Venclovienė, naudodama augalų atspaudus. Tarsi pro rakto skylutę pažvelgti į Kauno Soborą mažutėje tekstilės miniatiūroje kviečia mokytoja Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Mokytojai Eugenijai Eimontaitei-Jermolajevienei temą padiktavo kelionių ilgesys. „Šiemet niekur negalėjau išvažiuoti atostogauti, tad žiūrėjau daug nuotraukų, gyvenau kelionių prisiminimais. Taip ir gimė miestų tema. Pasirinkau didelius, žinomus, lankomus turistų miestus, nes, kad ir kokie dideli bebūtų, jie yra maža miniatiūra pasaulio žemėlapyje…“ – mišria technika kurtas miniatiūras pristatė mokytoja.

„Mano kūryba – tai žaidimas. Visada kurdama atrandu neįprastų akiai vaizdų. Šiose miniatiūrose matote kelias į vieną sulietas fotografijas, naudojant „Photoshop“ programą“, – pristatydama savo darbus pasakojo direktorės pavaduotoja ugdymui Jovita Buinevičienė. Žaismingai pažvelgti į meną siūlė keramikos, tapybos mokytojas Mindaugas Mažalis, pristatęs mišria techniką sukurtą triptiką „Jei prieš miegą Peleviną ar Kastanedą“ bei koliažą – eksperimentuoti kviečiantį „stalo žaidimą“.