Karštą ir saulėtą trečiadienio popietę keturi gabiausiai rajono abiturientai: atžalyniečiai Martynas Želnys, Giedrius Galvanauskas bei Šviesiosios gimnazistai – Linas Pocius bei Karolina Juknaitė, lydimi tėvelių bei švietimo įstaigų vadovų apsilankė Kėdainių rajono savivaldybėje, kur juos priėmė meras Saulius Grinkevičius bei mero pavaduotoja Olga Urbonienė. Po susitikimo jie mokiniams bei tėveliams įteikė atminimo dovanėlių.

Abiturientų viešnagės metu rajono vadovai betarpiškai bendravo su mokiniais, teiravosi, kaip jiems pavykę pasiekti tokių įspūdingų rezultatų ir kokius planus bei tikslus jie sau kelia ateityje.

Lietuvai tokių žmonių reikia

Kėdainių rajono savivaldybėje mero Sauliaus Grinkevičiaus kvietimu lankėsi ne tik geriausius mokymosi rezultatus šiais metais pasiekę abiturientai, bet ir jų tėveliai bei ugdymo įstaigų vadovai.

„Mes galime didžiuotis ir džiaugtis, kad Kėdainiuose kiekvienais metais po egzaminų sesijos turime po keletą abiturientų, kurie pasiekia tikrai įspūdingų rezultatų. Šiemet trys gimnazistai turi surinkę po du šimtukus iš brandos egzaminų, o vienas – M. Želnys – net keturis šimtukus“, – teigė Kėdainių rajono vadovas. Jis pridūrė, kad iki šiol tebesitęsia graži tradicija – konkurencija tarp dviejų miesto gimnazijų, kuriai pasiseks pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

„Šiais metais geriau sekėsi „Atžalyno“ gimnazijai, tačiau tai tikrai nereiškia, kad Šviesiosios gimnazijos mokytojų kolektyvas dirbo prasčiau. Smagu, kad mūsų gimnazijos turi tiek daug gerų mokytojų, bei, žinoma, gerų moksleivių“, – pabrėžė jis.

Kartu S. Grinkevičius susirinkusiems mokiniams palinkėjo ir toliau per gyvenimą žygiuoti taip ryžtingai, užtikrintai, kaip jie tai darė iki šiol.

„Be to, norėčiau palinkėti, kad jie toliau tęstų mokslus Lietuvoje, o baigę universitetus liktų Lietuvoje, nes tokių jaunų, gabių, protingų žmonių mums reikia“, – pridūrė meras.

Mokėsi su malonumu

Savo ruožtu mokiniai dėkojo visiems, jiems padėjusiems ir palaikiusiems: tėveliams, mokyklos bendruomenei, savivaldybei, kuri jau ne vienerius metus kasmet geriausius mokinius paskatina padėkomis ir pinigine parama.

„Mano pelnyti keturi šimtukai yra ilgo, nuoseklaus darbo rezultatas. Neturėjau korepetitorių, egzaminams ruošiausi pats, tam skyriau išties nemažai laiko. Šiuo metu galvoju apie biochemijos studijas, tačiau nesu iki galo nusprendęs, kokį universitetą pasirinksiu – ar liksiu Lietuvoje, ar  vyksiu į užsienį. Tačiau net neabejoju, kad ir aukštojoje mokykloje sieksiu tik pačių geriausių mokymosi rezultatų“, – kalbėjo gabusis M. Želnys.

Šviesiosios gimnazijos mokinė K. Juknaitė taip pat teigė, kad norint pasiekti rezultatų, reikia dirbti, dėti nemažai pastangų. Tačiau visa tai ji dariusi su malonumu bei su dideliu entuziazmu, tad ir tokių puikių rezultatų pavykę pasiekti.

Šimtukų gerokai daugiau

Pasak Juliaus Lukoševičiaus, Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo, šiais metais egzaminus laikė 362 savivaldybės gimnazijų mokiniai (neskaičiuojant Profesinio rengimo centro abiturientų). Tik trijų gimnazijų atstovai gavo šimtukus: tai „Atžalyno“ (18 šimtukų), Šviesiosios (15) bei Krakių (1) gimnazistai.

„Šiais metais šimto balų įvertinimų kaip niekad daug – net 34. Tuo tarpu praėjusiais metais tokių įvertinimų būta tik 23. Taigi, šiais metais šimtukų skaičius išaugo gana ženkliai. Daugiausia, net 19, šimtukų gauta iš anglų kalbos valstybinio egzamino, informacinių technologijų – 6, biologijos – 4, lietuvių kalbos ir literatūros – 2, po vieną iš matematikos, chemijos ir istorijos dalykų. Būta ir neišlaikiusiųjų. Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė 11 mokinių, matematikos – 15, istorijos – 9“, – teigė J. Lukoševičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.