Per rajono gimnazijas ritasi šimtadienių švenčių banga, skelbianti, kad abiturientai stoja į dvylikos darbo metų finišo tiesiąją – iki brandos egzaminų lieka tik 100 dienų.  

„Atžalyno“ gimnazijoje vykusi šimtadienio šventė „Rojus pragare. Pragaras rojuje“ abiturientams priminė, kad iki didžiojo išbandymo – brandos egzaminų – liko 100 dienų.

„Atžalyno“ gimnazijoje vykusi šimtadienio šventė „Rojus pragare. Pragaras rojuje“ abiturientams priminė, kad iki didžiojo išbandymo – brandos egzaminų – liko 100 dienų.

Šįmet rajone mokosi 492 abiturientai – 74 mažiau negu pernai. Daugiausia abiturientų šįmet mokosi „Atžalyno“ gimnazijoje – aštuonios klasės į savarankišką gyvenimą vasarą palydės 181 jaunuolį.
Šventė, kai iki brandos egzaminų lieka šimtas dienų, vieniems kelia džiaugsmą, kitus verčia sunerimti. Praėjusį savaitgalį „Atžalyno“ gimnazijoje vykusi šimtadienio šventė buvo pavadinta „Rojus pragare. Pragaras rojuje“. Mokiniai juokavo, jog oponuojantys žodžiai puikiai atspindi mokinių ir mokytojų požiūrį į gimnaziją. „Atžalyniečių“ šventėje netrūko nieko – nei linksmybių, nei juoko, nei prasmingų pamokymų bei palinkėjimų. Visiems renginio dalyviams didelį įspūdį paliko vienuoliktokų pasirodymas ir simbolinės dovanos abiturientams: „Kadangi rojaus gyvenimas dvyliktokams baigėsi ir jie įžengia į tikrą pragarą, iš kurio išsikapanos tik išlaikę paskutinį pasirinktą egzaminą, tai mes jiems įteikėme velniukų pažymėjimus. Kai bus sunku, tegul juos pavarto, prisimena nekaltas išdaigas ir susikaupę iš naujo kimba į mokslus.“ Abiturientus be vienuoliktokų nuotaikingais muzikiniais sveikinimais ir linkėjimais drąsino mokytojai ir tėveliai.
Abiturientai ilgai neužmirš šimtadienio ir jo metu išsakytų linkėjimų. Dvyliktokas Marius Ašmontas neslepia, jog jam ši šventė asocijuojasi su netolimomis mokyklos pabaigtuvėmis, todėl džiaugsmo nestinga. Tiesa, Marius pastebėjo, jog abiturientams yra svarbesnė paskutinio skambučio šventė, tačiau šimtadienis taip pat neatsiejama 12-os mokykloje praleistų metų dalis: „Tai lyg stotelė, pakeliui į finišo tiesiąją.“ Įpusėjus paskutiniesiems mokslo metams mokykloje, šimtas likusių dienų abiturientui atrodo trumpas laiko tarpas laukiant egzaminų. Kaip ir dauguma bendraamžių, po šimtadienio šventės Marius sau pažadėjo visą dėmesį sutelkti mokslams.
Mariaus bendraamžė Mig­lė Puodžiūnaitė taip pat sakėsi mananti, jog šimtadienio šventė primena, kiek nedaug liko iki 12 metų trunkančios kelionės pabaigos. M. Puodžiūnaitė nemažą laiko dalį skiria gamtos mokslams, aktyviai dalyvauja konkursuose. Merginos šimtadienio šventė neišgąsdino: „Aš sistemingai ruošiuosi egzaminams jau nuo pat rudens, tad šimtadienis buvo tiesiog graži šventė“. Tiesa, abiturientė pastebėjo, kad šimtadienis suteikė progą artimiau pabendrauti su bendraklasiais, kas, anot merginos, darbo dienomis mokykloje yra retas reiškinys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.