Premjerė Ingrida Šimonytė spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio paneigė žinią, kad šiandien buvo susitikusi su AB „Lifosa” direktoriumi ir teigė, jog yra sudaryta galimybė įmonei atsiskaityti su darbuotojais.

Šiandien įvykusiame LR Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomas AB „Lifosos” klausimas, įmonės generalinis direktorius Rimantas Proscevičius nedalyvavo. „Lifosai” atstovavo technikos direktorius Tomas Janonis, komercijos direktorius Linas Kieras ir finansų direktorė Regvita Ivanovienė. Įmonės atstovai teigė, jog generalinis direktorius negalėjęs dalyvauti komiteto posėdyje, nes tuo metu sprendė klausimus Vyriausybėje.

„Šiandien buvote susitikusi su AB „Lifosa” direktoriumi, kokius matote sprendimus ir įmonės ateitį?” – premjerės klausė žurnalistai.

„Su „Lifosos” direktoriumi susitikusi nebuvau, – žurnalistus patikino I. Šimonytė. – Žinau, kad Seimo Ekonomikos komitete buvo svarstymai, bet dar neturėjau galimybės susipažinti su išvadomis.”

„Įmonė yra valdoma žmogaus, kuriam yra taikomos sankcijos, – sakė premjerė. – Man atrodo mums visiems reikia suprasti, kad negali būti taip, jog mes čia visi pasisakom už kuo griežtesnes sankcijas Rusijai, bet visas tas sankcijas ant savo kupros turi nešti visos kitos valstybės, tik ne Lietuva.”

„Mes taip pat patirsime šitų sankcijų kainą, – teigė I. Šimonytė. – Ir per aukštesnes resursų kainas, ir per kitus kanalus. Tuo labai stebėtis nereikia. Dabar aš nesu detaliai susipažinusi su įmonės („Lifosos” – red. past.) tiekimo grandinėmis ir alternatyvomis, kad galėčiau jums šiandien pasakyti, koks sprendimas atrodytų optimalus.”

Apie galimybę nacionalizuoti įmonę, premjerė sakė, kad nacionalizacija Lietuvoje nėra labai praktikuojamas dalykas. „Lifosa” yra atskira privataus sektoriaus įmonė ir sprendimo šiandien pasakyti negaliu, – teigė ji. – Būtų buvę geriausiai, jeigu įmonė būtų turėjusi akcininkus, nekeliančius klausimų dėl ryšių su Vladimiru Putinu.”

Paklausta, ar yra galimybė leisti įmonei sumokėti darbuotojams atlyginimus, I. Šimonytė atsakė, kad jos žiniomis tai yra padaryta, kaip buvo pasielgta dėl Druskininkų sanatorijos „Belarus” darbuotojų. „Tokiu atveju Užsienio reikalų ministerija duoda atskirą leidimą išmokėti darbo užmokestį,” – paaiškino premjerė.

Panašios naujienos