Bendrovės „Panevėžio energija“ duomenimis, vasario mėnesio sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą kėdai­niečiams vidutiniškai 2,8 proc. didesnės nei šių metų sausio mėnesį.

Mažiausiai už šildymą mokėjo žmonės, gyvenantys renovuotuose daugiabučiuose namuose.

Šį vasarį Kėdainiuose vidutinė lauko oro temperatūra siekė 6,1 laipsnio šalčio, sausio mėnesį – 1,6 . O toks šaltas mėnuo buvo prieš du metus – 2016-ųjų  sausį, kai vidutinė lauko oro temperatūra siekė 8 laipsnius šalčio.

50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui Kėdainių daugiabučiuose namuose šių metų vasario mėnesį vidutiniškai išleis 54,50 euro. Toks butas vidutiniškai suvartojo 950 kWh šilumos, o vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainuoja 1,09 euro. Prieš mėnesį tam pačiam plotui šildyti reikėjo vidutiniškai apie 930 kWh , o vidutinės sąskaitos už šią šilumą sudarė apie 53 eurus.

Skirtingi šilumos suvartojimai

Šių metų vasarį mažiausiai energijos naudojo renovuoti ir modernizuoti Kėdainių daugiabučiai, kuriuose 50 kv. metrų ploto butų šildymui vidutiniškai suvartota apie 600 kWh. Čia mokėjimai už šilumą yra mažiausi ir sudaro apie 35 eurus. Vieno kv. metro šildymas tokiuose namuose vidutiniškai kainuoja 0,70 euro. Tiek pat buvo mokėta ir prieš mėnesį.

Šių metų vasarį mažiausiai energijos naudojo renovuoti ir modernizuoti Kėdainių daugiabučiai, kuriuose 50 kv. metrų ploto butų šildymui vidutiniškai suvartota apie 600 kWh. Čia mokėjimai už šilumą yra mažiausi ir sudaro apie 35 eurus.

Didesnių sąskaitų sulauks prastos būklės daugiabučių namų gyventojai. Daugiausia šilumos vartojo tokie Kėdainių daugiabučiai namai, kurių butuose 50 kv. metrų ploto šildymui reikėjo vidutiniškai 1275 kWh šilumos, o tai buto savininkui vidutiniškai kainuoja apie 73,50 eurų. Vieno kv. metro šildymas tokiuose namuose  vidutiniškai kainuoja 1,47 euro. Taigi, dvigubai daugiau nei renovuotuose namuose. Prieš mėnesį nerenovuotuose namuose tam pačiam plotui šildyti vidutiniškai reikėjo 1235 kWh šilumos, o vidutinės sąskaitos už šilumą sudarė apie 71 eurus.

Daugiausiai už šilumą moka kaimiškosiose vietovėse gyvenantys žmonės. Pavyzdžiui, Akademijoje, Tvenkinio gatvėje esančio 7 numeriu pažymėto namo gyventojai moka net 3,35 Eur/m2, Gudžiūnuose, Dotnuvėlės g. 6 namo gyventojai – 2,24 Eur/m2. Tuo tarpu mažiausiai už šilumą visame rajone moka Kėdainių miesto Liaudies gatvės 9 namo gyventojai – vos 0,43 Eur/m2.

Kainos kituose rajonuose panašios

AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kaina gyventojams vasarį, lyginant su sausiu, brango 0,7 proc. Šilumos kainų kitimo tendencija tokia, kad suskaičiavus 2017 m. vidutinę metinę AB „Panevėžio energija“ tiekiamos šilumos kainą, 2017-ieji buvo pigiausi per šešerių metų laikotarpį.

„Jei lygintume, kiek mokama už šildymą vienam kv. metrui, tai gautųsi, kad kėdainiečiai vidutiniškai moka po 1,09 Eur/m2. Tuo tarpu Panevėžys moka po 1,02 Eur/m2, Rokiškis – 1,11 Eur/m2, Pasvalys – 1,01 Eur/m2, Kupiškis – 1,14 Eur/m2, Zarasai – 1,25 Eur/m2“, – pabrėžė Daiva Paulauskienė, „Panevėžio energija“ atstovė.

Svarbi daugiabučio namo priežiūra

Pastate suvartotam šilumos kiekiui įtakos turi ne tik lauko oro temperatūra, bet ir daugiabučių bei jų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų būklė, priežiūra ir eksploatavimas. Už tai atsakingi daugiabučių administratoriai ir pačių vartotojų pasirinkti pastatų šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

Šilumos tiekimo įmonė atsakinga už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastatų šilumos tinklų įvadų, kuriuose įrengti atsiskaitomieji šilumos apskaitos prietaisai. Šilumininkai gyventojams teikia sąskaitas už pastate įvadinio šilumos skaitiklio suskaičiuotą šilumą, butų ir kitų patalpų savininkams paskirstytą pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytą metodiką, kurią, galiojančių teisės aktų tvarka, turi teisę pasirinkti patys šilumos vartotojai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.