Centralizuotas šildymo sezonas paprastai baigiamas balandžio antroje pusėje, tačiau šis pavasaris vėsesnis nei praėjusieji. Nors sinoptikai prognozuoja, kad orai šią savaitę pamažu ims gerėti, rytais pasitinkanti nulinė temperatūra ir snaigės dar neleidžia apsieiti be šiltų radiatorių.

Pernai – balandžio 24 dieną

Teisės aktais nustatyta, kad šildymo sezoną galima baigti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė už +10° C.

Pasak didžiausios centralizuotai tiekiamo šildymo tiekėjos mūsų rajone, akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ atstovės spaudai Daivos Paulauskienės, šių metų pavasaris šaltesnis nei praėjusių. 2021 m. kovą vidutinė lauko oro temperatūra Kėdainiuose buvo 1,9 laipsnio, o pernai – 3,5 laipsnio šilumos.

Šildymo sezono pabaiga pernai Kėdainiuose paskelbta balandžio 24 dieną, o vidutinė šildymo sezono lauko oro temperatūra buvo +4,56 °C.

2019 metais šildymo sezonas baigtas tuo pačiu laiku – balandžio 24-ąją, o 2018 metais – dar anksčiau, balandžio 16 d. 2015 metais – balandžio 27 dieną.

Išskirtiniai buvo 2017 metai, tuomet šildymo sezono pabaiga paskelbta tik gegužės 12 dieną, o vidutinė šildymo sezono lauko oro temperatūra buvo +1,43 °C. Vėliau nei balandį, gegužės 4 dieną, radiatoriai atvėso ir 2016 metais.

Skelbia savivaldybė

„Šildymo sezono pabaigą, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybės institucija, savo pavaldume esančioms įstaigoms. Šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali baigti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai baigia šildymo sezoną pagal savivaldybės įsakymu nustatytą grafiką“, – šildymo sezono nutraukimo tvarką priminė AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai.

Saugų pastatų šildymo sistemų stabdymą užtikrina pastatų savininkai, daugiabučių namų valdytojai arba administratoriai, pastatų šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai. Jie taip pat organizuoja daugiabučių namų gyventojų sprendimų priėmimą dėl galimybės baigti šildymo sezoną kitu laiku nei savivaldybės patvirtinta šildymo sezono pabaiga.

Skolos – panašios kaip ir pernai

Palyginti su praėjusia, šaltesnė buvo ir ši žiema. Vėsesni orai turėjo tiesioginės įtakos šilumos suvartojimui: daugiabučiuose buvo suvartota apie 16,8 proc. daugiau šilumos nei prieš metus. Tačiau nei išaugęs šilumos suvartojimas, nei paskelbtas karantinas, dėl kurio daliai žmonių sumažėjo pajamos, skolų už šildymą kol kas neužaugino. „Gyventojų ir įmonių, savivaldybės įstaigų mokėjimams už šildymą karantinas įtakos neturėjo. Tai galima matyti iš skolų dydžio“, – teigė AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai D. Paulauskienė.

Bendrovės duomenimis, šių metų balandžio 1 d. už patiektą šilumą kėdainiečiai buvo skolingi 1083 tūkst. eurų (kitaip sakant, 1 mln. 83 tūkst. eurų): šioje sumoje gyventojų skola sudarė 1 mln. 52 tūkst. eurų, o 30 tūkst. Eur skolingi buvo kiti vartotojai – verslo įmonės.

Tuo tarpu pastaruosius dvejus metus skola tuo pačiu laiku buvo netgi šiek tiek didesnė: 2020 m. balandžio 1 d. Kėdainių rajono gyventojų ir kitų vartotojų skola sudarė 1,114 mln. eurų, 2019 m. – 1,195 mln. eurų.

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.