Lapkritį vykdavusios nemokamų eglišakių, skirtų augalams žiemai nuo šalčio apsaugoti, dalijimo akcijos Valstybinių miškų urėdija nevykdys. Šiuo metu ruošiamasi kalėdiniam laikotarpiui.

Taip nuspręsta Vyriausybei pritarus visuotinio karantino Lietuvoje įvedimui, jo sąlygų griežtinimui ir atsižvelgiant į žmonių saugumą.

Nukenčia medeliai

Nors spygliuočių medžių šakos yra vienas populiariausių būdų per žiemą išsaugoti lepesnius sodo ir daržo augalus, miškininkai prašo savavališkai miške šakų nelaužyti ir tausoti medynus, nes spygliuočiai medžiai nemėgsta genėjimo ar šakų laužymo, o dažniausiai nukenčia jauni medeliai, kurių šakas lengva pasiekti.

Rinkitės alternatyvas

Miškininkai pataria rinktis alternatyvius būdus savo augalams žiemą apsaugoti – naudoti storesnį durpių sluoksnį, šiaudus ar medžiaginius maišus. Taip pat neskubėti dengti medelių, kol neprognozuojami šalčiai iki -5 laipsnių. Kadangi žiemos šiltesnės, nesant didesniems šalčiams augalai po apdangalais gali pradėti pūti.

Taip pat primename gyventojams neiti patiems šakų rinkti ten, kur vykdomi miško kirtimo darbai.

Artėjant Kalėdoms

Valstybinių miškų urėdijos Komunikacijos atstovai „Kėdainių mugę“ patikino, kad dėl artėjančio kalėdinio laikotarpio sprendimo dar nėra, bus vadovaujamasi Vyriausybės nurodymais tuo laikotarpiu.

„Kalėdinių eglučių prekyba vyksta mūsų medelynuose. Kai kur jau pradedama prekiauti kalėdinėmis eglutėmis, bus prekiaujama iki pat Kalėdų ir kiek po Kalėdų, kuomet Naujuosius metus ir Kalėdas švęs stačiatikiai. Kėdainiečiams patogiausias turbūt yra Kėdainių medelynas, esantis Gedimino g. 52, Janušavos kaime. Čia irgi bus prekiaujama Kalėdinėmis eglutėmis“, – sakė Martyna Ulevičiūtė, Komunikacijos specialistė.

Artimiausiu metu Valstybinė miškų urėdija skelbs įvairių kalėdinių eglučių kainas įmonės socialiniuose tinkluose.

„Kėdainių mugės“ ir Valstybinių miškų urėdijos inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.