Penktadienio rytą į pirmąją kelionę išriedėjo naujutėlis Kėdainių sporto centro mikroautobusas, įsigytas už savivaldybės skirtas lėšas.

Išlydėti jaunųjų krepšininkių ir jų trenerės Gerdos Čičkauskienės į turnyrą Anykščiuose atvyko rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius. Pasak mero, šiam 19 vietų „Volkswagen Crafter“ markės mikroautobusui iš savivaldybės biudžeto skirta 54 tūkst. eurų.

Reikalingas vykti į varžybas

„Senasis autobusas, kurį nuo 2005 metų turėjo Kėdainių sporto centras, buvo jau visai nusidėvėjęs. Todėl labai smagu, kad radome lėšų ir pagerinome sąlygas sportuojantiems vaikams.  Jiems šiuo nauju autobusu vykti į varžybas bus patogu ir saugu, na, o mes lauksime jų parvažiuojančių su pergalėmis“, – šypsojosi rajono meras, laikydamas rankose krepšinio kamuolį su jaunųjų krepšininkių parašais ir dėkingumo žodeliu „ačiū“, kurį įteikė į pirmąsias varžybas naujuoju autobusu  išvykstantys vaikai.

450 jaunųjų sportininkų ugdančiai įstaigai vadovaujantis Arnas Argustas taip pat neslėpė džiaugsmo, kad nuolat gendantį ir kelionėms visiškai netinkantį senąjį autobusą pakeitė naujas pirkinys.

„O keliauti vaikams tenka dažnai, per metus susidaro apie 160–170 išvykų į įvairius Lietuvos miestus. Džiugu, kad savivaldybės vadovai į tai atsižvelgė ir skyrė lėšų“, – sakė Sporto centro direktorius. Pasak jo, skaičiavimai parodė, kad samdyti transportą išvykoms į varžybas būtų labai brangu, rajono biudžetui tai ženkliai padidintų sporto centro išlaikymo išlaidas. Šiuo atveju papildomų lėšų nebereikės – įstaiga turi vairuotojo etatą, taip pat pati perka kurą.

Atsiranda ir naujų sporto šakų

Kėdainių sporto centre dėmesys skiriamas įvairioms sporto šakoms, tarp jų – ir mergaičių krepšiniui. „Tai didžiulis trenerės Gerdos Čičkauskienės nuopelnas, o šiemet Sporto centre pradėjo dirbti naujas treneris Gediminas Butkus, kuris surinko mažesniųjų mergaičių grupę. Iš viso turime tris mergaičių grupes“, – pasakojo A. Argustas.

Sporto centro vadovas taip pat pastebėjo, kad pritraukti šiuolaikinius vaikus sportuoti nėra taip paprasta: „Vaikams atsirado daug daugiau pagundų: kompiuteriai, išmanieji telefonai. Todėl, norint paskatinti vaikus sportuoti, labai svarbus trenerio vaidmuo. Sakoma, kad geras treneris yra tas, kuris sugeba sudominti vaiką. Tam reikia išradingumo, nuoširdumo. Džiaugiuosi, kad mes turime tokių gerų specialistų.“

Šiais mokslo metais Kėdainių sporto centre atsirado ir nauja sporto šaka – tinklinis. „Tinklinis šiuo metu populiarus visame rajone, tačiau pamatėme, kad reikia pradėti ruošti pamainą“, – paaiškino Sporto centro vadovas.

Šios sporto šakos paslapčių 2004–2005 metais gimusius berniukus ir mergaites moko Tomas Matulis. „Žaisti tinklinį galima ištisus metus, vasarą – lauke, žiemą – salėje. Tai dinamiškas, judrus, nenuobodus žaidimas, jame nuolat keičiasi situacijos. Be to, tai nekontaktinis sportas, grumtynių jame nėra“, – tinklinio privalumus vardino treneris. Pasak jo, šį rudenį treniruotes lankantys vaikai mokosi žaidimo technikos, judesių, išlaikyti kamuolį kuo ilgiau, kad jis nenukristų ant žemės, o žaidimo azartą ir malonumą pajus kiek vėliau. Beje, žaidžiant tinklinį, komandos nariams ypač svarbu bendradarbiauti, galvoti, numatyti situacijas bei reaguoti. „Mielai laukiame ir kitų mergaičių bei berniukų, norinčių išmokti žaisti tinklinį!“ – kvietė treneris T. Matulis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.