Gruodžio 21 d. nuo 20 iki 21 val. vienai valandai išjungti kalėdinius papuošimus kviečia akcija „Valanda už Ukrainą“.

Per šias Kalėdas Ukraina prašo pasaulio atnaujinti vienybę su ja ir simboliškai paremti šią šalį, inicijuodama akciją „60 minučių tamsos“, kad atkreiptų dėmesį į Ukrainoje vykstančią humanitarinę katastrofą.

Ši bendra tamsos akimirka primins visiems, kad reikia solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis. Ši valanda be šventinių lempučių, be šilumos ir elektros energijos mums leis įsivaizduoti, kaip šiemet Kalėdas sutinka 10 milijonų ukrainiečių.

Panašios akcijos organizuojamos daugelyje pasaulio šalių, įskaitant Kanadą, Naująją Zelandiją, Prancūziją, Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Čekiją, Nyderlandus, Italiją. Tikimasi, kad bendromis pastangomis per šias Kalėdas tikrai dar kartą bus atkreiptas dėmesys į Ukrainą.

Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Tačiau Ukrainai tamsa prasidėjo dar spalio viduryje, kai Rusija pradėjo atakuoti ir apšaudyti šalies civilinę energetikos infrastruktūrą. Daugiau kaip 10 mln. žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, nukrentant iki 20 laipsnių šalčio.

Šaltinis: Kėdainių r. savivaldybė

Titulinė nuotrauka: „Kėdainių mugės” archyvo.