Trečiadienį Kėdainių senamiestyje įsikūrė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) improvizuota laikinoji studija – iš mūsų miesto nuo ryto tiesiogiai transliuojamos radijo laidos, kalbinami įvairūs pašnekovai, netgi vyko Kėdainių klėzmerių ansamblio pasirodymas.

Laikinoji LRT radijo studija įsikūrė Didžiojoje gatvėje, netoli Kėdainių krašto muziejaus. Apsilankymą Kėdainiuose inspiravo šiandien, birželio 30-ąją, minimos 110-osios Nobelio premijos laureato, poeto ir rašytojo Czeslawo Miloszo gimimo metinės ir ta proga vykstantis festivalis.

Minint šią sukaktį tiesiogiai iš Kėdainių po pietų transliuota LRT „Klasika“ laida „Homo cultus. Istoriko teritorija“, kurios vedėjas, istorikas doc. dr. Aurimas Švedas kalbino literatūrologą, poetą, eseistą dr. Mindaugą Kvietkauską.

Per LRT radiją ir interneto portale šiandien taip pat buvo galima tiesiogiai klausytis ir stebėti įvairias laidas, kuriose kalbėta apie viską – pradedant agurkais ir trąšomis, baigiant įvairiais istorijos aspektais, laivyba, batais, muzika… Eteryje skambėjo verslininkų Jurgitos Maslauskienės, Pauliaus Andriejavo, istorikų Rimanto Žirgulio, Audronės Pečiulytės, debiutuojančios rašytojos Sonatos Dirsytės, muzikanto, Kėdainių muzikos mokyklos mokytojo Jono Stankevičiaus ir kitų kraštiečių balsai.

Na, o laidų vedėjai neslėpė susižavėjimo Kėdainių senamiesčiu ir jo unikalumu bei teigė – jaučiantys čia sklandančią daugiakultūriškumo dvasią.

Vakare, nuo 19 val., laikinoji radijo studija persikels į Šetenius, kur vyks Czeslawo Miloszo festivalio baigiamasis renginys.

Panašios naujienos