Šiandien, spalio 1-ąją, pagyvenusių žmonių laukia nemažai malonių staigmenų. Kultūros centrai ir bendruomenės rengia koncertus, verslininkai senjorus vaišina kugeliu, nuošalyje neliko ir muziejininkai. Minint tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, visi pensinio amžiaus sulaukę asmenys kviečiami nemokamai aplankyti Krašto muziejų ir jo padalinius.

Didžiojoje gatvėje įsikūrusiame Krašto muziejuje senjorai laukiami nuo 11 iki 18 val. Čia bus galima iš arčiau susipažinti su mūsų krašto istorija, apžiūrėti archeologijos, raštijos, istorijos, etnografijos, dailės, fotografijos, numizmatikos eksponatus bei šiemet parengtas keturias naujas interaktyvias ekspozicijas, pasakojančias apie Nobelio premijos laureatą Česlovą Milošą, Kėdainių miestą valdžiusius didikus Radvilas ir kitas istorines asmenybes, kokiais ryšiais ir su kuo Kėdainiai buvo susiję 17–18 a. bei kaip atrodė mūsų miestas vadinamame aukso amžiuje.

Evangelikų reformatų bažnyčioje esantis kunigaikščių Radvilų mauzoliejus lankytojų lauks nuo 11 iki 18 val. Čia senjorai galės apžiūrėti neseniai atnaujintus didikų sarkofagus.

Nuo 10 iki 14 val. bus galima užsukti į rajono savivaldybės antrame aukšte įsikūrusį mūsų kraštiečio Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejų ir savo akimis pamatyti įspūdingus auksarankio drožėjo kūrinius.

Senjorai taip pat mielai laukiami ir Tradicinių amatų centre, Radvilų gatvėje, bei 1863 m. sukilimo muziejuje Paberžėje.

Tikimasi, kad senjorai bus aktyvūs ir kartu su bendraamžiais draugais, kaimynais ar giminaičiais pasinaudos jiems suteiktomis galimybėmis paįvairinti savo kasdienybę.

„Kėdainių mugės“ ir Krašto muziejaus informacija

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.