Lietuvos sportininkus olimpiniame kaimelyje įkvepia sirgalių linkėjimai. „Pirmyn į pergales“, „Mes su jumis“, „Stiprybės ir užsispyrimo“, – per daugiau nei mėnesį trukusią kampaniją sirgaliai LTeam sportininkams parašė tūkstančius palinkėjimų, kurie sugulė ant vėliavos, Tokijo olimpinėse žaidynėse įkvepiančius Lietuvos sportininkus.

O Kėdainiai palaikymą siunčia Tokijuje startui besiruošiančiam šuolininkui į aukštį Adrijui Glebauskui. Kraštiečio olimpinis startas – jau liepos 30 d., penktadienio, naktį Lietuvos laiku.

A. Glebauskas šuolio į aukštį rungtyje startuos 3:10-4:16 val. ir 5:20-6:16 val. Lietuvos laiku. Finalas – rugpjūčio 1 dieną 13:10-15:02 val. Olimpines batalijas iš Tokijo tiesiogiai transliuoja TV3 televizija.

Adrijus šiąnakt pirmasis iš Lietuvos lengvaatlečių pradės kovą. Jis nuo 3.15 val. Lietuvos laiku dalyvaus atrankos A grupės varžybose. Iš 33 šuolininkų, suskirstytų į dvi grupes, į finalą pateks mažiausiai 12. Bilietą į kovą dėl medalių garantuos arba įveiktas 230 cm aukštis, arba patekimas tarp 12 geriausiųjų. Finale gali būti ir daugiau dalyvių, nes neretai būna, kad sportininkai pasirodo identiškai ir tolyn iš jų žengia visi, kurių įveiktas aukštis per vienodą bandymų skaičių yra tarp 12 geriausių rezultatų.

„Adrijus kasmet tobulėja. Jis kaupė patirtį per Europos žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus. Šiemet jis peršoko 230 cm. Būtų džiugu, jei atletas patektų į finalines varžybas, o norint tai padaryti, manau, reikės įveikti 228 cm“, – prognozavo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos viceprezidentė ir generalinė sekretorė, šalies lengvaatlečių olimpinės komandos vadovė Tokijuje Nijolė Medvedeva.

Nuotrauka iš A. Glebausko asmeninės „Facebook’o” paskyros.

Amžius: 26 metai (1994-11-20)
Gimtasis miestas: Kėdainiai
Sporto šaka: Lengvoji atletika, šuoliai į aukštį
Olimpiniai pasiekimai: Olimpinėse žaidynėse nėra dalyvavęs.
Įdomus karjeros faktas: Šėtos gimnaziją baigęs sportininkas, kurio ūgis siekia 2 m 2 cm, mėgėjiškai žaidė krepšinį, bet jau nuo šeštos klasės pardėjo lankyti šuolių į aukštį treniruotes. Pirmasis treneris – Vladas Kiaulakis.

– Įsimintiniausias karjeros pasiekimas?

– Mano norimų pasiekimų kartelė yra aukšta, todėl ir tie pasiekimai dar priešakyje.

– Kur saugote savo apdovanojimus?

– Gimtinėje pas tėvus. Tam yra skirta visa kambario siena.

– Kuriam žmogui pirmiausia skambintumėte laimėjęs medalį?

– Savo draugei Emilijai, nes ji mane visada labai palaiko, ypač kai man būna sunku.

– Ar turite kokį nors ritualą varžybų dieną?

– Varžybų dieną tiesiog mintyse galvoju, kaip viską reikia teisingai atlikti, bandau įsivaizduoti atliekamus šuolius. Peržiūriu senesnius savo šuolių įrašus. Stengiuosi išlikti ramus ir susikaupęs.

– Kokias sporto šakas mėgstate be savosios?

– Nuo mažens patiko krepšinis. Pats jį žaidžiau kurį laiką ir nuolat juo domėjausi. Gaila, kad dabar krepšiniui negaliu skirti tiek laiko, kaip anksčiau. Na ir, žinoma, dėl traumų grėsmės jo beveik nebežaidžiu.

– Kokiu hobiu užsiimate nuo sporto laisvu laiku?

– Kiek įmanoma, visą laisvą laiką skiriu savo draugei, šeimai ir artimiausiems draugams. Tobula, jei pavyksta kažkur išvykti į gamtą, o treniruočių stovyklose mėgstu skaityti istorines knygas. Taip pat kartas nuo karto pažaidžiu kompiuterinius žaidimus.

– Ar namuose turite augintinių?

– Augintinio neturiu, bet norėčiau auginti samojedo veislės šunį.

– Jei galėtumėte išbandyti bet kokią pasaulyje profesiją, kokia ji būtų?

– Norėčiau išbandyti profesiją, kuri būtų susijusi su specialiųjų operacijų pajėgomis. Čia gal labiau filmų įtaka, bet ta sritis man visada atrodė labai įdomi.

– Kokią gimtojo miesto vietą rekomenduotumėte aplankyti?

– Kėdainių rajone yra Aukštųjų Kaplių kaimas. Čia prabėgo visa mano vaikystė. Kiekvieną kartą čia sugrįžęs jaučiu nostalgiją. Pro kaimelį tekanti upė puikiai tinka žvejybai, kurią mėgstu ir aš. Įdomus faktas, kad Aukštieji Kapliai gyvuoja apie 650 metų.

– Su kokia Lietuvos ar užsienio asmenybe norėtumėte susipažinti?

– Su Johnu F. Kennedy. Karantino metu nemažai skaičiau ir žiūrėjau dokumentiką apie šią asmenybę. Tai – JAV prezidentas, kuris, mano manymu, žinojo labai daug paslapčių, bet taip ir negalėjo jų paviešinti. Tai man būtų tiesiog įdomu jas sužinoti.

LTeam vėliava su sirgalių palinkėjimais. (LTOK nuotr.)

Olimpinių žaidynių varžybos Tokijuje, siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, vyksta be žiūrovų. Vis dėlto, sirgalių palaikymas sportininkus pasiekia. Į Lietuvos rinktinės biurą įžengusius sportininkus pasitinka milžiniška LTeam vėliava, ant kurios – fanų žinutės ir palaikymo žodžiai.

Tūkstančiai žmonių, darbo kolektyvų, šeimų, kolegų olimpiečiams linkėjo sėkmės, stiprybės, sveikatos, dažniausiai buriuotojams pasitaikęs linkėjimas – „Vėjo, vėjo, vėjo!“.

Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse atstovauja 41 sportininkas. Šalies vėliavą kartu su plaukiku Giedriumi Titeniu olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje nešė dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė.

Lietuvai Tokijos olimpiadoje atstovauja ir dar vienas kėdainietis – bokso teisėjas Gintaras Šniukšta.

Liepos 23 dieną startavusios Tokijo olimpinės žaidynės baigsis rugpjūčio 8-ąją.

LTOK ir „Kėdainių mugės” informacija

Titulinėje nuotraukoje – A. Glebauskas 2019 m. Europos žaidynėse. (Vytauto Dranginio nuotr.)

Panašios naujienos