Antradienį Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos nariai rinkosi į savo pamėgtą vietą šalia neįgaliųjų tvenkinio – čia vyko sezono uždarymo šventė, kurios metu buvo ne tik vaišintasi gardžiais žuvies kepsniais, bet ir buvo pristatyta nauja medinė ąžuolinė skulptūra, kurią kartu su menininku Juliumi Urbanavičiumi nariai kartu ir išdrožė.

Į neįgaliesiems skirtą tvenkinį Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius įleido 100 karpiukų.

Šventėje netrūko ir dovanų – meras Saulius Grinkevičius paraplegikams įteikė net 100 gyvų karpiukų (kuriuos padovanojo „Kaplių žuvys“). Žvejų džiaugsmui, jie iškart buvo paleisti į specialiai neįgaliesiems pritaikytą tvenkinį, esantį šalia Liepų alėjos.

Kūrė su profesionaliu menininku

„Pagrindinis mūsų šios šventės akcentas – medinės skulptūros atidengimas. Jos autorius drožėjas J. Urbanavičius, jo dėka mūsų nariai galėjo prisidėti prie miesto puošimo ir šio kampelio prie neįgaliųjų tvenkinio pagražinimo“, – sakė Alma Margevičienė, paraplegikų asociacijos vadovė. J. Urbanavičius sutiko ne tik pamokyti narius smulkių drožybos darbelių, bet ir leido kiekvienam prisidėti prie šios skulptūros drožimo.

„Ąžuolinė skulptūra – tai mūsų visų bendras darbas. Visi kartu planuojam ir toliau šią vietą grąžinti, tikimės, kad ateityje čia bus jaukus mūsų visų kampelis. Džiugu, kad ir planai pastatyti pavėsinę po truputį materializuojasi – jau yra padaryti pamatai“, – šypsojosi A. Margevičienė.

Pagal socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą už dalį lėšų, skirtų drožybai, ir buvo sukurtas šis ąžuolinis meno kūrinys.

Draugystė bus pratęsta ir toliau

Laisvasis menininkas džiaugėsi galimybe padirbėti kartu su paraplegikais. „Visada maloniau duoti, nei gauti. Dirbome kartu su neįgaliaisiais, tad medinę skulptūrą drožėme apie mėnesį laiko. Joje vaizduojamos rankos bei veidas. Rankos dėl to, kad paraplegikai jas turi tvirtas, be to, tokiems žmonėms reikia globos. O veidas yra liūdnas – pas mus kol kas neįgalūs žmonės buvo nustumti į šoną, tačiau po truputį padėtis keičiasi į gera. Kiek suprantu, S. Grinkevičius padėdavo jiems ir seniau, padeda ir iki šiol. Akivaizdu, kad myli ir gerbia juos“, – sakė J. Urbanavičius ir pridūrė, kad draugystė su paraplegikų asociacijos nariais bus pratęsta – menininkas norinčiuosius ir toliau mokys drožybos amato paslapčių.

[tribulant_slideshow gallery_id=”418″]

Panašios naujienos