Praėjusį penktadienį Šėtos kultūros centre praūžė šilta ir daininga tradicinė respublikinė liaudiškos muzikos kapelų šventė ,,Subatos vakarėly“. Nepaisydami visų šiuo metu iškilusių negandų, vėl kvietėme visus smagiai ir saugiai praleisti dar vieną nepakartojamą vakarą kartu su šauniausiomis liaudiškos muzikos kapelomis iš Kauno, Panevėžio ir Raseinių rajonų.

Ši šventė labai laukta ir pasiilgta, joje netrūko geros nuotaikos, puikios muzikos, kurią žiūrovams dovanojo kolektyvai. Kapelų šventės tikslas – prisidėti prie tautos tradicijų saugojimo, ugdyti patriotiškumą, meilę lietuviškai dainai ir skatinti jaunąją kartą pamilti liaudišką muziką bei suburti šios muzikos mėgėjus ir atlikėjus. Šventės iniciatorė Milda Tamulevičienė, Šėtos kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė, sukviečia kapelas iš įvairių Lietuvos kampelių. Šiemet atvyko trys kapelos: Raseinių rajono Girkalnio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Gojus“ (vadovai Sigita ir Antanas Vaitekūnai), Raguvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Kukalis“ (vadovas Henrikas Balčiūnas) ir Kauno rajono Ramučių kultūros centro Domeikavos laisvalaikio salės liaudiškos muzikos kapela ,,Domeikavos seklyčia“ (vadovė Virginija Stunžuvienė), o renginį vedė puikus renginių vedėjas, kolektyvo ,,Kupolė“ pasakorius Antanas Laurinkevičius – ,,Untaniokas“. Žinoma, šventėje dalyvavo ir šeimininkai – instrumentinė kapela ,,Rudekšna“ ir folkloro ansamblis ,,Sidabrinė gija“ (vadovas Artūras Ruša), kurie pirmieji scenoje sugrojo linksmą polką ir žiūrovams dovanojo linksmas dainas bei gerą ūpą. Šiais metais kapelų šventėje pasirodė ir Šėtos kultūros centro vokalinio instrumentinio ansamblio ,,Vingiorykštė“ vyrų duetas (vadovė Dagnė Jucevičiūtė), kurį žiūrovai pasitiko šiltais aplodismentais.

Šiame renginyje, puoselėjančiame lietuvių kultūros tradicijas, skambėjo lietuvių liaudies muzika, instrumentinės ir vokalinės muzikos kūriniai. Visi šventėje dalyvavę kolektyvai yra žinomi ir ne kartą dalyvavę įvairiose šventėse. Kapelų šventę ,,Subatos vakarėly“ vainikavo bendras visų muzikantų pasirodymas: sugrota ,,Bekerio polka“, kurią kolektyvai atlieka kiekvieną kartą, kai tik Šėtoje vyksta Kapelų šventė.

Dėkojame ir ištikimiems renginio žiūrovams, kurių nemažai prigužėjo žvarbų penktadienio vakarą.

Nuoširdžiai Ačiū tariame šventės rėmėjams: Kėdainių r. kooperatyvui, sodybai „Pas bitininką“, kavinei-barui ,,Medėja“, „Vienam kąsniui“ Kėdainiuose, Astos Dambrauskienės „Gėlių kampeliui“, „Salduskanusnaminis“, Šėtos krašto ūkininkui S. Čeponiui.

Džiaugiamės, kad ši šventė, vykstanti jau ne vienus metus, yra labai laukiama, nes ji ne tik suburia ir pradžiugina šio krašto gyventojus, bet taip pat parodo, kaip svarbu yra puoselėti etninę kultūrą, lietuvių kultūros tradicijas.

Šėtos kultūros centro inf. Nuotraukos Juditos Gaižiuvienės.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.