Šėtos socialiniame ir ugdymo centre švęstos įkurtuvės – po kelerius metus trukusių statybos darbų atidarytas priestatas, kuriame nuo šiol patogiai, šiltai, komfortiškai galės gyventi kelios dešimtys čia globojamų ir slaugomų senelių. Centro senosiose patalpose gyvena dar 20 senolių.

Bendra projekto vertė siekia daugiau nei pusę milijono eurų, dalį šios sumos skyrė Kėdainių rajono savivaldybė, kita dalis lėšų gauta iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Nauja ir moderni erdvė

Vykdant projektą, pastatytas priestatas, kuriame įrengta 16 kambarių (keturi vienviečiai, likę – dviviečiai) centro gyventojams, šalia kambarių įrengtos erdvios higienos patalpos. Taip pat priestate įrengta virtuvėlė su valgomuoju, skalbyklėlė, salė laisvalaikio praleidimui, kineziterapeuto-masažuotojo kabinetas, socialinių, medicinos darbuotojų kabinetai, liftas, kurio dėka seneliai gali išeiti į lauką.

Atliekant katilinės pertvarkymą, įrengta automatizuota šildymo ir vėdinimo sistemos bei priešgaisrinė signalizacija. Savivaldybė finansavo ne tik rangos darbus, bet ir papildomai įstaigai skyrė 50 000 Eur baldų įsigijimui.

Savivaldybė prisidėjo žymiai

Įkurtuvių šventėje apsilankė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius bei savivaldybės atstovai.

„Labai džiugu, kad šiandien kaip tik sutapo Socialinių darbuotojų profesinės dienos minėjimas bei Šėtos socialinio ir ugdymo centro priestato atidarymas, – sakė meras. – Šis centras prasiplečia dvigubai, tad nuo šiol jis galės priimti ir dvigubai daugiau senelių – 40. Tikiu, kad čia gyvenantys ir gyvensiantys žmonės bus patenkinti. Esu dėkingas rangovams, laiku ir kokybiškai atlikusiems darbus bei savivaldybės tarybai, skyrusiai 200 tūkst. eurų šio priestato statybai“, – šventėje kalbėjo Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Laukia naujų gyventojų

Džiugiomis įkurtuvių nuotaikomis besidalinusi centro direktorė Eleonora Ramonienė teigė, kad naujajame priestate seneliams gyventi bus žymiai patogiai, o ir juos prižiūrintiems darbuotojams dirbti taps daug lengviau. „Labai džiaugiamės naujosiomis patalpomis ir laukiame naujų gyventojų, nes dar turime laisvų vietų. Kadangi dvigubai padidėjo patalpos, reikėjo įdarbinti ir naujų darbuotojų. Nuo šiol turime ir renginių salę, tad bus galima vystyti ir turtingesnę kultūrinę, meninę programą“, – sakė centro direktorė.

Priestatas pastatytas jį prišliejant prie senųjų patalpų, kuriose globos namai veikia jau ne vienerius metus. Jų būklė šiuo metu yra gera. Pasak įstaigos vadovės, vidus, pagal galimybes, buvo remontuojamos pačios įstaigos lėšomis. Tą toliau tikimasi daryti ir kitais metais.

Planuose – rekonstrukcijos darbai

Pasak Jūratės Blinstrubaitės, savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriaus vedėjos, Kėdainių rajonas yra linkęs senėti, todėl atsiranda vis daugiau senyvo amžiaus žmonių, kurių artimieji negali jais pasirūpinti arba jie yra visiškai vieniši. Todėl garbaus amžiaus žmonėms lieka vienintelis kelias – institucinė globa.

Anksčiau, senoliai turėjo laukti eilėje, kol galės apsigyventi globos namuose. Pirmoje eilėje buvo apgyvendinami vieniši ir neįgalūs asmenys. Dabar, Šėtoje pastačius šį priestatą, vietų poreikis mūsų rajone yra tenkinamas pilnai.

„Institucinės globos reikia ne tik senoliams, bet ir suaugusiems asmenims, kurie turi sveikatos bėdų, bet nėra, kas jais pasirūpintų. Šėtos socialinis ir ugdymo centras turi licenziją teikti paslaugas būtent tokiems, suaugusiems asmenims su negalia“, – sakė J. Blinstrubaitė.

Kėdainių rajone veikia trys globos įstaigos, kurios teikia ilgalaikę socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus žmonėms. Visose jose gyvena po 40 asmenų, taigi iš viso rajone yra globojama 120 žmonių.

Netolimuose savivaldybės planuose – Josvainių globos namų rekonstrukcijos darbai. Juose turėtų įsikurti savarankiško gyvenimo namai, kurie būtų skirti būtent senyvo amžiaus žmonės.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.