Naujo vandentiekio ir nuotekų sistemos laukiantys Šėtos miestelio gyventojai – neviltyje. Nors rugpjūčio 5-ąją iš mirties taško pajudėjo visus metus „buksavę“, o viduryje vasaros – apskritai sustoję vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai, jų pabaigti laiku nepavyks. Šėtiškiai pirštais beda į rajono valdžią ir jai pavaldžią įstaigą „Kėdainių vandenys“, pastarieji kaltina prastai darbus organizuojančius rangovus, o šie – koronavirusą.

Nemato valdžios dėmesio

„Jau visą mėnesį nematau jokių darbuotojų, niekas nedirba. Gatvės yra perkastos, nesutvarkyta aplinka, nuolat dėl to kyla dulkės, kuriomis turime kvėpuoti. Paliktas bardakas, kurio niekas nekontroliuoja (…), – liepos pabaigoje į redakciją atsiųstame laiške piktinosi Šėtos gyventojas (vardas ir pavardė red. žinomi). – Kiek matau, mano manymu, yra likę dar labai daug darbų mūsų miestelyje, o niekas nedirba. Buvo žadėta, kad visi darbai bus baigti šių metų rugsėjo mėnesį. Nematau jokio valdžios dėmesio šiam svarbiam projektui, jokios rangovo kontrolės, kad darbai būtų baigti laiku.“

Laiku nesuspės

Šėtos miestelio vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą įgyvendina UAB „Kėdainių vandenys“, šio projekto partneris yra Kėdainių rajono savivaldybės administracija. Šėtoje turi būti paklota apie 10 tūkst. metrų vandentiekio ir 9,68 tūkst. metrų nuotekų tinklų. Vandentiekį ir nuotekų tinklus šėtiškiams tiesia UAB „Techsis“, su kuria 2019 metų sausio pradžioje pasirašyta rangos darbų sutartis.

Rangos sutarties techninę priežiūrą atlieka bendrovė „Statybų inžinerinės paslaugos“.

Pasirašius sutartį projektą tikėtasi įgyvendinti per metus. Paskutinė numatyta darbų pabaigos data buvo rugpjūčio 14 diena, tačiau šiuo metu akivaizdu, kad suspėta nebus.

Pretenzijos – kas mėnesį

„Kėdainių vandenų“ direktorius Rimgaudas Praninskas neslepia, kad problemos dėl rangovo tęsiasi nuolat. „Mūsų netenkina tempai ir prastas darbų organizavimas, spaudėme juos dirbti sparčiau kiekviename pasitarime, kvietėmės kartu net į savivaldybę“, – sakė direktorius.

Beje, prieš metus naujoji rajono valdžia į „Kėdainių vandenis“ „delegavo“ judėjimo„Mūsų krašto sėkmei“ ir rajono savivaldybės tarybos narį Romualdą Gailiūną. Nijolės Naujokienės, vadinamos šio judėjimo ideologe, bendražygis nuo 2019 m. rugpjūčio mėnesio įmonėje eina technikos direktoriaus pareigas ir dirba prie Šėtos bei kitų projektų. Tuomet gyventojams per žiniasklaidą skambiai žadėta spartinti darbų vykdymą ir garantuota dėti visas pastangas, kad jie būtų atlikti kokybiškai, nors ir per ilgesnį laiką. Tačiau paklausti paties R. Gailiūno, kodėl visam mėnesiui Šėtoje nutrūko ir taip stringantys darbai, nepavyko – darbo telefonu technikos direktorius neatsiliepė, o į įmonei raštu pateiktus klausimus atsakė Gamybinio-techninio skyriaus viršininkas Marius Čepas.

Prieš metus R. Gailiūnas, frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ atstovas, per rajono spaudą žadėjo spartinti Šėtos vandentiekio tiesimo darbų vykdymą.

Nepadėjo net iškvietimas „ant raudono kilimo“

Jis pabrėžė, kad „Kėdainių vandenys nuolat reiškė pretenzijas rangovui dėl darbų spartos, darbų organizavimo, ragino pasitelkti subrangovus. Kas mėnesį pasikartojančios pretenzijos užfiksuotos pasitarimų protokoluose. „Kėdainių vandenų“ atstovas taip pat pažymėjo, kad pasitarimuose dalyvauja ir rajono savivaldybės administracijos atstovas.

 „Kadangi mūsų netenkino rangovo veiksmai darbų spartai padidinti, rangovas žadėjo vykdyti darbus, bet jų nevykdė, atidėdavo darbų atlikimo terminus, todėl, siekiant laiku įgyvendinti projektą, buvo organizuojami susitikimai pas savivaldybės merą Valentiną Tamulį bei administracijos direktorių Arūną Kacevičių. Susitikimų metu Rangovas garantavo, kad rangos darbus spartins, atliks laikydamasis sutartyje numatytų terminų“, – teigė M. Čepas.

Raginimai ir pažadai taip ir liko kabėti ore. Šiuo metu darbus vykdanti įmonė yra paprašiusi pratęsti rugpjūčio 14 dienos terminą dar 4 mėnesiams.

Darbus atnaujino

Bendrovė atsilikimą nuo grafiko teisina COVID-19 pandemija. „Dėl karantino metu susidariusios ekstremalios situacijos buvo sutrikęs medžiagų tiekimas, dėl to užsitęsė darbų atlikimas. Šiuo metu objekte yra pasitelkta papildoma darbo jėga ir darbus planuojame baigti šiais metais“, – „Kėdainių mugę“ elektroniniu laišku informavo bendrovės administracija.

„Kėdainių vandenų“ Gamybinio-techninio skyriaus viršininkas patvirtino, kad rugpjūčio 5 dieną Šėtoje pradėjo dirbti rangovo UAB „Techsis“ pasamdytas subrangovas. „Dirba viena brigada. Rangovas užtikrina, kad darbai Šėtoje vyks dar sparčiau, žada, kad objekte dirbs 4 brigados“, – sakė M. Čepas.

„Manau, kad savivaldybės vadovai turi aktyviau spausti rangovus laiku įgyvendinti šį ilgai šėtiškių lauktą projektą, nes žmonės jaučiasi pamiršti. Jie ir taip patyrė daug nepatogumų, kai 2017 metais, pradėjus vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimą, ankstesniam rangovui kreditoriai iškėlė bankroto bylą. Darbus ne dėl savivaldybės kaltės teko nutraukti, skelbti naują konkursą, tad atsiradus laimėtojui ir pradėjus tiesti tinklus, kontroliuoti reikėjo labiau“, – mano Kėdainių rajonui praėjusią kadenciją vadovavęs Saulius Grinkevičius, rajono savivaldybės tarybos bei Ekonomikos ir biudžeto komiteto narys.

„Manau, kad savivaldybės vadovai
turėjo aktyviau spausti rangovus
laiku įgyvendinti šį ilgai šėtiškių
lauktą projektą“, – mano Kėdainių
rajonui praėjusią kadenciją vadovavęs
Saulius Grinkevičius.

Tiesia ir Kunionių kaime

UAB „Techsis“ vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros rangos darbus šiuo metu atlieka dar vienoje rajono gyvenvietėje – Kunionių kaime. Čia klojama 4,2 tūkst. metrų vandentiekio ir 4,3 tūkst. metrų nuotekų tinklų.

Šie darbai – platesnio bendrovės „Kėdainių vandenys“ įgyvendinamo projekto „Vandentiekio ir buitinių nuotekų infrastruktūros rekonstrukcija ir plėtra Šėtos miestelyje, Kunionių kaime bei Kėdainių mieste“ dalis. Įrengus naujus centralizuotus vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus Kunionyse bei Šėtoje, senieji tinklai bus atjungti.

Bendrovė „Kėdainių vandenų“ yra atsakinga už projekto rodiklių pasiekimą po projekto įgyvendinimo. Nepasiekus šių rodiklių, o tai reiškia – jei prie naujų tinklų prisijungs nepakankamai gyventojų, bendrovei grės finansinės sankcijos. Tuometinė savivaldybės vadovybė žadėjo pagalbą gyventojams prisijungiant prie naujų tinklų, ar pažadą tesės dabartinė valdžia – parodys ateitis.  

Panašios naujienos

One Response

  1. Kur ponas,, užjudintojas“? Kodėl dabar neužjudina rangovo, o tik sugebėjo šitą veiksmą atlikti poliklinikos direktorės atžvilgiu. Man atrodo žmonėms jau skersai gerklėj stovi šitie,, Mūsų krašto sėkmei“atstovai ir juos dar ilgai prisimins. Ačiū praėjusios kadencijos merui Sauliui Grinkevičiui, kuris supranta šėtiškių nerimą,,, Kėdainių mugei“, kuri nuolat turi,, tarkuoti“ideologus, galiūnus irkitus… Žiūrėkite, tuoj atsibus,, rinka“ir rėks visa gerkle, kad vėl vargšus užsipuolė. O, taip stengėsi…

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.