Gegužės 21 d. visi neabejingi gamtai piliečiai kviečiami į Valstybinių miškų urėdijos jau antrą kartą visoje Lietuvoje rengiamą akciją „Miško kuopa“.

Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – kasdienis miškininkų darbas, vykstantis visus metus. Kasmet šalies miškuose surenkama apie 1 tūkst. tonų įvairių atliekų. Vyrauja išverstos buitinės, didelių gabaritų ir statybinės atliekos, o padangų keitimo laikotarpiais ypač padaugėja senų padangų.

Išmestų šiukšlių skaičius auga

„Miško kuopa“ kviečia pilietiškai nusiteikusią visuomenę skirti vieną dieną bendrai miškų švarinimo talkai ir tęsti pernai pradėtą gražią tradiciją.

„Miškai – visų mūsų turtas ir pasididžiavimas. Tačiau juose išmestų šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvoje, skaičius auga. Išvalydami miškus nuo šiukšlių mes prisidedame prie visuomenės švietimo apie tvarų ir atsakingą elgesį gamtoje, todėl šis renginys yra labai svarbus ne tik mums, miškininkams, bet ir visuomenei“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Švarinimo akcija rengiama visoje Lietuvoje

Talka vyks visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Vietos, kuriose vyks miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšlių, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis. Į vietas, kuriose vyks talka, iš nustatytų susirinkimo vietų palydės bei kartu darbuosis miškininkai.

Miškų tvarkymo akcijos „Miško kuopa“ vietų sąrašas ir registracija skelbiama Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje https://registracija.vmu.lt/

Pirmą kartą miškų švarinimo akcija buvo surengta praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Tąkart prie akcijos prisijungę žmonės per dieną surinko 60 tonų šiukšlių – statybinių atliekų, stiklo duženų, plastiko, padangų, senos buitinės technikos, baldų, neatsakingų piliečių paliktų irti miškuose.

Kėdainių mugės“ ir akcijos organizatorių inf.