Prieš savaitę, antradienį, dėl išaugusio sergamumo gripu bei peršali­mo ligomis, Kėdainių rajono savivaldybėje paskelbta gripo epidemija. Dalyje rajono ugdymo įstaigų taip pat nuspręsta stabdyti ugdymo procesą, mat sergančiųjų tarpe – ir daug mokinių.

Vos per savaitę sergamumas gripu išaugo dvigubai ir galimai jau pasiekė savo piką. Dėl susirgimų gripu į ligoninę hospitalizuoti devyni vaikai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informavo, kad praėjusią savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodikliai Kėdainių rajone siekė 215,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Tiek gripu, tiek ir peršalimo ligomis praėjusią savaitę sirgo beveik tūkstantis kraštiečių. Fiksuoti 149 susirgimai gripu, daugiau nei pusę sergančiųjų (86) sudarė vaikai. Dėl gripo į gydymo įstaigas kreipėsi 31 gyventojas, devyni vaikai gydomi ligoninėje.

Didžioji dalis – nedirba

Išaugus sergančių mokinių skaičiui, praėjusią savaitę karantinas paskelbtas LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje, „Atžalyno“, Josvainių bei Šėtos gimnazijose, taip pat ir Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje bei „Ryto“ progimnazijoje. Pastarojoje ugdymo įstaigoje sergančių mokinių skaičius sudaro net 29 proc. Pirmadienį karantinas paskelbtas ir Šviesiojoje gimnazijoje. Šios mokyklos ugdymo procesą sustabdė iki vasario 4 dienos.

Pirmadienį karantinas paskelbtas ir Labūnavos pagrindinėje mokykloje. Mokiniai į šią ugdymo įstaigą grįš vasario 5 dieną. Nuo šiandien, sausio 29 dienos uždaroma ir Miegėnų pagrindinė mokykla, joje ugdymo procesas sustabdytas iki vasario 8 dienos.

Skelbiama, kad dėl epidemijos į savo mokyklas atvykusiems mokiniams yra sudaromos sąlygos lankytis mokyklų bibliotekose, sporto salėse. Nesergantys mokytojai mokykloje dirba ir teikia konsultacijas mokiniams.

Teks daugiau dirbti pamokų metu

Pasak Juliaus Lukoševičiaus, savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo, iki šio antradienio karantiną paskelbė visos miesto ir rajono gimnazijos. Iki šiol į pamokas eina Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniai, taip pat Dotnuvos, Surviliškio, Truskavos pagrindinių mokyklų auklėtiniai bei Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ moksleiviai.
Tiesa, už praleistas pamokas mokiniams teks intensyviau atidirbti pamokų metu, mat dėl praleistų dienų ugdymo procesas turės būti intensyvinamas. Už praleistas pamokas nebus galima atidirbti vasarą ar mokinių žiemos atostogų metu, kurios tęsis vasario 18–22 dienomis.

Karantinas bendrojo ugdymo mokyklose, jei rajone nėra paskelbta epidemija, gali būti skelbiamas, jei serga 50 ir daugiau procentų ugdytinių, jei epidemija paskelbta – karantinas turi būti skelbiamas, jei ugdymo įstaigoje nepasirodo 20 proc. mokinių.

Dėl paskelbtos gripo epidemijos Kėdainiuose buvo atšaukta kraujo donorystės akcija bei visi renginiai Kėdainių daugiakultūriame centre.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.