Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriuje gydomi 25 pacientai. Per praėjusią savaitę trys pensinio amžiaus pacientai mirė dėl sunkių gretutinių ligų.

Skyriuje papildomai įrengtos septynios vietos koronavirusu užsikrėtusiems gyventojams. Nuo šiol čia gydytis galės 27 pacientai.

„Jeigu šią savaitę paaiškėtų, kad poreikis yra dar didesnis, bus svarstoma galimybė ligoninėje atidaryti dar vieną COVID-19 skyrių“, – konstatuoja COVID –19 skyriaus vedėja, vidaus ligų gydytoja Kristina Šlepavičienė.
Pasak gydytojos, nuo praėjusios savaitės vidurio Kėdainių mieste ir rajone šoktelėjus kovidu užsikrėtusių pacientų skaičiui, jos vadovaujamo skyriaus slaugytojams ir pagalbiniams darbuotojams tenka dirbti gerokai didesniu krūviu, esą kolektyvas suformuotas aptarnauti 20 pacientų. Tačiau šią ribą peržengus, teko papildomai rūpintis nuo trijų iki septynių pacientų. Vien per praėjusią savaitę nuo spalio 1 iki 8 dienos naujai buvo stacionarizuoti 23 pavojingu virusu užsikrėtę ligoniai.

Pirmadienį, spalio 11 dieną, COVID-19 skyriuje buvo gydomi 25 pacientai. 6 – paskiepyti. Pasak K. Šlepavičienės, nors keturi iš šešių pacientų sausio–vasario mėnesiais yra pasiskiepiję, tačiau laiku neatnaujinę vakcinos. Vakcinuoti pacientai yra sulaukę garbaus amžiaus ir turi rimtų gretutinių ligų. Šiuo metu 25 skyriuje esančių pacientų amžius 34–88 metai, vidurkis 69, 4 metų.

„Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje vieną iš dviejų pacientų, kuriam praėjusią savaitę buvo atliekama plaučių ventiliacija, perkėlus į Kauno klinikas, į laisvą vietą naktį iš šeštadienio į sekmadienį perkeltas pasunkėjusios būklės pacientas“, – informavo K. Šlepavičienė.

„Praėjusios savaitės pabaigoje į namus išleisti penki pacientai, kurie COVID-19 skyriuje praleido nuo dviejų dienų iki savaitės. Vienas pasveiko ir perkeltas į slaugos skyrių. Kiti pas mus į skyrių atvykę pacientai, nepasireiškus sudėtingesniems ligos simptomams, yra prižiūrimi šeimos gydytojų ir gydomi namuose. Jei jų būklė pablogėja, jie nukreipiami detalesniems tyrimams į Karščiavimo kliniką arba atvežami greitosios medicinos pagalbos į COVID-19 skyrių“, – sakė K. Šlepavičienė.

Kėdainių ligoninės COVID-19 ligos skyriuje pirmadienį (spalio 11d.):

  • užimtos 25 lovos iš 27;
  • gydoma 14 moterų ir 11 vyrų;
  • šiuo metu deguonis reikalingas 15 pacientų;
  • COVID-19 ligos skyriuje – 4 sunkūs ligoniai;
  • 2 oficialiai patvirtintos Reanimacijos ir intensyvios terapijos vietos užimtos;
  • mirė 3 pensinio amžiaus pacientai, turintys gretutinių ligų.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.