Praėjusį sekmadienį Senoji Rinka tapo šiuolaikinės Lietuvos karių ir jų sąjungininkų ginkluotės ekspozicijos vieta. 

Sraigtasparniu atskridusius pratybų vadus rajono meras palydėjo į Senąją Rinką, kur vyko karinės technikos demonstravimas.

Sraigtasparniu atskridusius pratybų vadus rajono meras palydėjo į Senąją Rinką, kur vyko karinės technikos demonstravimas.

Kėdainiuose trumpam stabtelėjo karinės technikos ir karių perdislokavimo operacijos „Dragūnų žygis II“ pratybų „Geležinis vilkas“ dalyviai.
Kariai kvietė susitikti, pabendrauti ir apžiūrėti jų naudojamus šarvuočius „Stryker“, ginklus, ekipuotę.
Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje 2-asis kavalerijos pulkas ir Vokietijos žvalgybos kuopa iš 12-osios mechanizuotosios brigados vykdo taktines persidislokavimo pratybas „Dragoon Ride II“ („Dragūnų Žygis II“). Šios persidislokavimo pratybos yra gegužės 27 – birželio 23 d. Baltijos šalyse vyksiančių kasmetinių JAV Sausumos pajėgų Europoje organizuojamų pratybų „Saber Strike 2016“ dalis.
„Persidislokavimo pratybose „Dragoon Ride II“ demonstruojamas sąjungininkų karių atvykimas į tris Baltijos šalis ir pajėgumas greitai perdislokuoti pajėgas, susidedančias iš 1 tūkst. karių ir 400 vienetų kovinės karinės technikos, tarp kurių – kovos mašinos „Stryker“, haubicos, kovinės paramos mašinos. Atvykstantys padaliniai su karine technika juda viešais keliais. Numatyta, kad jie kirs šešias valstybes – Vokietiją, Čekiją, Lenkiją, Lietuvą, Latviją ir Estiją – ir nuvažiuos 2,4 tūkst. kilometrų. Tokiu būdu bus įvertintos ne tik konvojų galimybės greitai perkelti pulko dydžio pajėgas, bet ir pademonstruotas JAV įsipareigojimas kolektyviai ginti NATO Aljanso valstybių piliečius“, – sakė pratybų visuomenės informavimo karininkas kapitonas Paulius Babilas.
„Tokie kariuomenės ir visuomenės susitikimai yra naudingi abiem pusėms. Žmonės pamato, kad jie turi užnugarį, o kariai sužino, kaip jie yra vertinami. Susitikimai su Lietuvos gyventojais amerikiečių kariams duoda motyvacijos rūpintis europiečių saugumu. Gerai, kad mes turime daug draugų ir esant reikalui neliktume vieni“, – sakė karius Kėdainiuose lydėjęs pulkininkas, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas Dalius Polekauskas.

Vaikams labiausiai norėjosi išbandyti karišką ginkluotę.

Vaikams labiausiai norėjosi išbandyti karišką ginkluotę.

Pulkininkas drauge su JAV Sausumos pajėgų Europoje vado pavaduotoju generolu majoru John Gronski į Kėdainius atskrido su kariniu sraigtasparniu „Delfinas“. Karių vadus sutikęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, kad jau 12 metų esame NATO nariai ir galime tik džiaugtis, jog nelikome vieni: „Kas žino, gal šiandien mes gyventume baimėje ar patirtume panašų siaubą, kokį išgyvena Gruzijos ar Ukrainos gyventojai, jei nebūtume NATO dalis. Būdami stiprioje bendrijoje atgrasome nedraugų norą kėsintis į mūsų laisvę. Tad turime būti dėkingi sąjungininkams už ramų ir taikų gyvenimą.“
Kėdainiečiai džiaugėsi karių atvykimu ir draugiškumu. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji noriai matavosi šalmus, neperšaunamas liemenes, išbandė šarvuočių sėdynių patogumą. „Tokių susitikimų galėtų būti ir daugiau. Pilna aikštė žmonių, vadinasi, mums reikia tokių pramogų“, – sakė garbaus amžiaus sulaukęs Jonas.

[tribulant_slideshow gallery_id=“182″]

2 Responses

  1. Tadas

    Labai geras ir reikalingas renginys, puiki galimybė susipažinti su NATO sąjungininkais iš arčiau…. tačiau kiek galima kankinti Kėdainiečius labai dideliu prastos kokybės garsu. Jau keliolika savaitgalių iš eilės vibravo net stiklų konstrukcijos, tiek to kentėjome ir čia vėl tas pats, toks triukšmas, kad susikalbėti neįmanoma ir čia ne vien mano nuomonė, bet ir renginyje buvusiu mano pražystamų. Ar tikrai reikėjo to žiauraus koncerto? Gal geriau būtu dvigubai tyliau ir kokybiškiau grojusi neutrali (gal ir JAV country) muzika, būtu tikrai daug smagiau ir kalbėtis būtu įmanoma.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.