Simboliškai spalio 1-ąją, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre startavo Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) užsiėmimai senjorams, kurių metu išmokti naujo, praplėsti savo žinių bagažą, pabendrauti tarpusavyje bei pasimankštinti galės aktyvūs mūsų krašto pagyvenę žmonės.


„O kodėl gi tų užsiėmimų nelankyti? Laiko turime daug, o ir išmokti, kažką naujo sužinoti labai norime“, – šypsojosi į mokslo metų atidarymo šventę sugužėję garbaus amžiaus kraštiečiai.

Prasidėjo jau šeštieji mokslo metai

2013-aisiais Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre įkurtas Trečiojo amžiaus universitetas kiekvienais metais sulaukia gausybės norinčiųjų studijuoti. Tiesa, ne pirmus metus didžiąją studentų dalį sudaro moterys, tačiau yra ir keletas užsiėmimus lankančių vyriškių.

Bendravimas ir judėjimas – šie du raktiniai žodžiai geriausiai atspindėtų ateinančius mokslo metus. Kaip liaudies patarlė sako, kad „po stovinčiu akmeniu ir vanduo neprateka“, taip ir mes šiais metais ruošiamės judėti, tekėti, stengtis bendrauti, nes pagyvenusiems žmonėms viso to labai trūksta ir visi šie dalykai tampa didele vertybe.

Jūratė Vaitonienė.

„Bendravimas ir judėjimas – šie du raktiniai žodžiai geriausiai atspindėtų ateinančius mokslo metus. Kaip liaudies patarlė sako, kad „po stovinčiu akmeniu ir vanduo neprateka“, taip ir mes šiais metais ruošiamės judėti, tekėti, stengtis bendrauti, nes pagyvenusiems žmonėms viso to labai trūksta ir visi šie dalykai tampa didele vertybe“, – kalbėjo Jūratė Vaitonienė, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja.

Šiais mokslo metais bus kaip niekad gausu įvairių fizinių užsiėmimų: bus tęsiama joga, mankštos baseine, o prisijungus Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro specialistams, kineziterapeutei, įvairių kūno lavinimo pamokų tik padaugės.


Išlieka nemažas paskaitų pasirinkimas meno bei taikomosios dailės fakultete. Čia senjorai galės dalyvauti įvairiose dailės dirbtuvėse, kurti rankdarbius, mokytis muzikos bei dainavimo.

Draugystė – su senelių namais

Šiais metais bus skiriamas nemažas dėmesys ir bendravimui su kitomis Kėdainių miesto bei kitų rajonų nevyriausybinėmis organizacijomis, subūrusiomis pagyvenusius žmones. „Praėjusius mokslo metus pabaigėme susitikę su Anykščių Trečiojo amžiaus universitetu, šiais mokslo metais tariamės dėl susitikimo su Radviliškio TAU.

Mes patys siekiame gražios draugystės su rajone veikiančiais senelių globos namais, socialinių paslaugų teikimo įstaigomis. Šį mėnesį mūsų jau laukia susitikimas su Šėtos socialinio ir ugdymo centro gyventojais“, – sakė J. Vaitonienė.

Trečiojo amžiaus universiteto paskaitų dalyvės (iš kairės): Nijolė, Danutė ir pirmus metus užsiėmimus pradėsianti lankyti Irena.

Tiesa, spalio pirmąją į Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą sugužėjusiems senjorams tai buvo jau ne pirmas bendras susitikimas. Dalis TAU klausytojų rugsėjo pabaigoje dalyvavo aktyvaus poilsio stovykloje Palangoje, kur vykdė projektą „Kartų mokymasis kartu“ ir su jaunimu ėjo ištvermės žygiu iš Palangos į Šventąją pajūriu.

„Iš viso įveikėme net 12 kilometrų. Laimei, buvo puikus oras, švietė saulė“, – pasakojo J. Vaitonienė.

Vilioja ir meno, ir sveikatos stiprinimo užsiėmimai

Dalis senjorų užsiėmimus lanko jau nuo pat pirmųjų metų, kai kuriems jų tik šis spalis bus pats pirmasis. Tačiau visi su nekantrumu laukia pirmųjų užsiėmimų, per kuriuos ne tik išmoksta daug naujų dalykų, bet ir susiranda naujų pažįstamų, pabendrauja tarpusavyje.

„Jau ketvirti metai, kaip lankysiu šį universitetą. Turiu daug laisvo laiko, o čia labai smagu – patinka ir paskaitas kartu lankantys žmonės, ir koordinatorė“, – pasakojo Nijolė Dautorienė.

Jos draugė Danutė Mameniškienė studentauja jau penktus metus iš eilės ir pasakoja, kad TAU patinka viskas – ir paskaitos, ir dėstytojai, ir bendravimas su kitais klausytojais. „Ateina toks laikas, kai reikia iš naujo mokytis“, – šyptelėjo ji paklausta, kas paskatino ateiti į užsiėmimus.

Trečioji dama Irena Malinauskienė sakė, kad šiais metais į TAU atėjo pirmą kartą ir tą padarė paskatinta draugės. „Sudomino jos pasakojimai apie šiuos užsiėmimus. Man atsirado daug laisvo laiko, tad panorau save išbandyti čia. Labiausiai mane vilioja menas, rankdarbiai, taip pat domina ir sveikatos stiprinimo užsiėmimai, be to, labai noriu išmokti vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis“, – sakė I. Malinauskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.