Vilainiuose vyko regioninė senjorų organizacijų konferencija „Visi kartu – mes stiprūs“, kurią organizavo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) Kėdainių rajono skyrius. Konferencijoje dalyvavo ne tik Kėdainių rajono senjorus vienijančios organizacijos, bet ir kitų šalies LPŽA skyrių atstovai.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius įteikė padėkas Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių skyriaus veikliausiems nariams.

Konferencijoje ne tik dalintasi brandaus amžiaus žmonių, susibūrusių į organizacijas, veikla, bet ir diskutuota dėl įvairių kitų, senjorams reikšmingų aktualijų bei problemų.

Į renginį atvykęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi veikliais mūsų senjorais, o aktyviems LPŽA Kėdainių skyriaus nariams įteikė padėkas.

„Džiugu, kad mūsų senjorai aktyvūs ir rajone yra net 13 juos vienijančių organizacijų – iš viso apie tūkstantį veiklių brandaus amžiaus žmonių. Ne tie metai ir ne skaičiai lemia, kaip mes gyvename – juk kiekvienas gyvenimo tarpsnis yra savotiškai įdomus ir kitoks. Ir visi jie turėtų nešti laimę, džiaugsmą, pasitenkinimą. Dėkoju konferencijos organizatoriams bei dalyviams, o svečiams linkiu būtinai pasigrožėti mūsų nuolat gražėjančiu senamiesčiu“, – į gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius kreipėsi Kėdainių rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius.

Kartu jis įteikė padėkas LPŽA Kėdainių skyriaus nariams, valdybos nariams: Ritai Paurienei, Violetai Berlėtaitei, Elenai Maniokienei, Kęstučiui Kutkevičiui už ilgametę aktyvią, kūrybišką veiklą. Padėka įteikta ir skyriaus vadovei Almai Jociuvienei, organizacijai pradėjusiai vadovauti nuo šių metų pradžios.

„LPŽA Kėdainių skyrius įgyvendino laimėtą ir Kėdainių rajono savivaldybės finansuotą projektą „Visi kartu esame stiprūs“, – sakė Kėdainių skyriaus vadovė A. Jociuvienė. – Į šio projekto programą buvo įtraukta ir regioninė konferencija, į kurią buvo pakviesta 11 Aukštaitijos rajonų, taip pat ir šešios Kėdainių rajone veikiančios ir senjorus vienijančios organizacijos. Esame labai dėkingi Kėdainių rajono savivaldybės merui Sauliui Grinkevičiui už paramą, žinoma, ir kitoms rajono įmonėms bei įstaigoms.“

Konferencijoje buvo užakcentuotos idėjos, kurios buvo iškeltos vykdyto projekto metu, pasidžiaugti tuo, kas buvo įgyvendinta, taip iškelti idėjas ir problemas, kurios yra svarbios senjorams visos Lietuvos mastu. Senjorus subūrusios ir įvairiuose šalies rajonuose veikiančios organizacijos kėlė ne vieną jiems aktualų klausimą: ne visi rajonai turi patalpas savo veiklai, žmonės nepatenkinti ir bankų veikla, nes kiekvieną mėnesį iš sąskaitų yra išskaičiuojamos lėšos (paslauga bankui). Galvojama kreiptis į savivaldybių merus, kad senjorams teikiant kultūrinius, socialinius projektus, į biurokratinius niuansus būtų žiūrima atlaidžiau.

„Ši konferencija yra darbinė – redakcinis komitetas užfiksavo viską, kas buvo išsakyta. Ir šios tezės bus perduodamos rajonų vadovams, iš kurių atvyko konferencijos dalyviai. Esu dėkinga konferencijoje dalyvaujantiems žmonėms, turintiems didelę patirtį kultūrinėje, socialinėje, politinėje, intelektualinėje, pilietinėje srityse, kurie sutiko pasidalinti savo įžvalgomis“, – sakė Kėdainių skyriaus vadovė A. Jociuvienė.

Įgyvendinant projektą, buvo vykdomos pačios įvairiausios veiklos, kurias rinkosi patys senjorai – jie klausėsi lektorių paskaitų, mokėsi kaip palaikyti sveikatą, teisingai sportuoti. Buvo organizuojamos kūrybinės veiklos, senjorai keliavo po visą Lietuvą, susipažino su visomis Lietuvos sostinėmis, dalyvavo Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio projekto įgyvendinime, Kėdainių kultūros centro projektuose.

„Ši veikla nesustoja, mes norėtume, kad ji būtų tęstinė. Būtų gerai įtraukti bendradarbiavimą su jaunimu, jaunomis šeimomis, plėtoti savanorystę. Šiuo metu LPŽA Kėdainių skyriaus veikloje dalyvauja ir aktyviai veikia per 150 žmonių“, – kalbėjo A. Jociuvienė.

[tribulant_slideshow gallery_id=”433″]